Grupy parafialne

SPOTKANIA MAM – środa, godz. 10.00 – Dom Parafialny.

Celem spotkań jest integracja środowiska mam, wspólna modlitwa oraz wspieranie się w wyzwaniach dnia codziennego. Podczas spotkań będzie możliwość rozmów przy kawie/herbacie oraz wysłuchania wykładów, prowadzonych przez naszych gości. Będziemy poruszać tematy dotyczące wychowania dzieci, budowania więzi z współmałżonkiem, odkrywania swojej kobiecości, rozwoju pasji i wiele innych. Wszystko w zależności od potrzeb.

21 września ubiegłego roku wystartowały w naszej Parafii spotkania mam. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania. 

Spotkania będą trwały 2h. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Można przyjść na nie z dziećmi – będzie przygotowany specjalny kącik zabaw. Dzieci można swobodnie karmić i przewijać.

Zapraszamy też do dołączenia do grupy na FB mamykonstancin

W połowie drogi – wspólnota dla mężczyzna w sile wieku – środa godz. 19.00.  
W naszej parafii powstała nowa inicjatywa dla mężczyzn. Ma ona miała charakter formacyjny i jej celem jest dalszy i pogłębiony rozwój duchowy mężczyzny w dzisiejszych trudnych czasach. Chcemy do niej zaprosić mężczyzn w sile wieku, którzy należą do tej parafii i uczestniczą w jej życiu mniej lub bardziej aktywnie.


Spotkania biblijne – spotkania odbywają się w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej. Mają charakter otwarty. W poznawaniu i rozumieniu Pisma Świętego pomaga nam publikacja Etienne Charpentier: Czytając Nowy Testament.

Bractwo eucharystyczne – to wspólnota w naszej parafii, powołana do życia we wrześniu 2016 roku. Jej zadaniem, zgodnie z pragnieniem grona założycielskiego, jest cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzonej w ciszy. Na takie adoracje zapraszają wszystkich zainteresowanych i żyjących kultem eucharystycznym w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej do 21.00 w naszym kościele parafialnym. Ponadto, krótkie adoracje Najświętszego Sakramentu mają miejsce w piątki i soboty po Mszach porannych.

Chór świętej Anny – powstał z inicjatywy wykształconego muzycznie organisty Tadeusza Leszka w 2017 roku. Próby odbywają się od września do czerwca w soboty o godzinie 19:00. W chwili obecnej potrzebujemy męskich głosów – zapraszamy chętnych. Szczegóły w Kościele.

Grupa Rodzin – spotkania formacyjne zapoczątkowano we wrześniu 2015 roku. Grupa proponuje uczestnikom pogłębioną refleksję nad tajemnicą życia wewnętrznego w oparciu o dokumenty kościelne, szczególnie soborowe, papieskie i katechizmowe, dzieła świętych Karmelu oraz współczesne publikacje z teologii duchowości. Spotkania odbywają się we wtorki po Mszy św. wieczornej.

Koła Żywego Różańca – obecnie istnieje pięć Róż. Najstarsze koło powstało wraz z kościołem w roku 1909, najmłodsze zrodziło się jako wotum dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II dnia 1 maja 2011 roku. Tradycyjna wymiana tajemnic i przekazanie intencji modlitwy na cały miesiąc odbywa się w każdą I. niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30.

Lektorzy i ministranci – służą w kościele od początku jego istnienia. Obecnie grupa liczy ok. 30 osób. Każdego roku dołączają nowi kandydaci, uprzednio przygotowani do służby ołtarza. Posługę przy ołtarzu pełnią również seniorzy. Spotkania dla młodszych ministrantów odbywają się w trakcie roku szkolnego w soboty o godz. 10.00, natomiast dla starszych (klasy VIII oraz licealne) w soboty po wieczornej Mszy świętej.

Schola dziecięca – w obecnym składzie rozwinęła się w 2019 roku, śpiewa na Mszach z udziałem dzieci w niedziele o godz. 12.00. Prowadzą ją chętni Rodzice z pomocą Pana Organisty. Należy do niej 25 osób.

Wspólnota charyzmatyczna św. Józefa (Dzieło Nowej Ewangelizacji) – powstała w 2011 roku dzięki animatorom Szkoły Nowej Ewangelizacji z Otwocka. Na spotkania zaprasza we czwartki na godz. 19.00, a także w każdy pierwszy czwartek miesiąca na Mszę św. wspólnotową na godz. 18.00.