60-lecie Parafii w Mirkowie

60 - lecie Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie

Zapraszamy na festyn

28 maja 2017 r. od godz. 12:00

W tym roku nasza wspólnota obchodzi 60. rocznicę erygowania Parafii w Mirkowie. Nasz kościół, wybudowany w ciągu trzech lat i użytkowany od 1909 roku, był na początku tylko filią parafii św. Zygmunta w Słomczynie. Dekretem Sługi Bożego ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego z marca 1957 roku w Mirkowie została ustanowiona odrębna Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP. Chcemy tę diamentową rocznicę obchodzić nieco bardziej uroczyście. Stąd zaproszenie na festyn parafialny, który organizujemy 28 maja, w niedzielę. Tego dnia, oprócz uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, będziemy mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które uświetnią nasze obchody, m. in. poprzez organizację Rajdu Papieskiego, występów artystycznych czy loterii fantowej. Zapraszamy szczególnie do wspólnej organizacji naszego święta. Wszystkich Parafian prosimy zwłaszcza o przynoszenie fantów, które mogą być nagrodami w naszej loterii. Chcemy również zorganizować wystawę historycznych zdjęć naszego kościoła lub Parafian na jego tle. Wszystkich, którzy takie posiadają w swoich prywatnych zbiorach, prosimy o ich podpisanie i udostępnienie na czas trwających obchodów. Zapewniamy, że wszystkie wrócą później do swoich właścicieli. Już dziś, gorąco zapraszamy na to wspólne świętowanie - zarówno samych Parafian, jak i wszystkich naszych zacnych Gości!

Szczególnym elementem tego świętowania będą też dwa konkursy, które rozstrzygniemy w dniu festynu. Dla dzieci organizujemy konkurs plastyczny (w dowolnej technice) na przedstawienie postaci św. Józefa, Oblubieńca Maryi. Prace konkursowe prosimy przekazywać katechetom do poniedziałku (22 V). W drugim konkursie, skierowanym do wszystkich, zarówno dzieci i dorosłych, będziemy oceniać najlepsze kostiumy ukazujące Świętą Rodzinę - Józefa i Maryję. W tych przebraniach trzeba się zaprezentować przed specjalnym jury w dniu festynu, czyli 28 maja. Zapraszamy do udziału w obu konkursach! Przewidziane są okolicznościowe, jubileuszowe nagrody!

60-lecie - plakat

 

VII Rajd Papieski - plakat