Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  19.09.2021
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.


 2. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 12.00 błogosławieństwo przyborów szkolnych. Po Mszy świętej o godz. 12.00 piknik przygotowany przez lektorów oraz rodziny ministrantów i scholanek.
  O godz. 17.45 rozważania o św. Józefie i modlitwa zawierzenia.
  O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży z klas 8SP, która chce rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania
 1. Również dziś w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Marsz wyruszy o godzinie 11:30 z warszawskiego Placu Zamkowego. 
 1. Po przerwie wakacyjnej wznowiły spotkania zespoły parafialne.
  Zapraszamy serdecznie na spotkania dla mam, które będą się odbywały w środy o 10:00 przy naszym kościele. Celem spotkań jest integracja środowiska mam, wspólna modlitwa oraz wspieranie się w wyzwaniach dnia codziennego – wychowaniu dzieci, budowaniu więzi małżeńskiej czy odkrywaniu swojej kobiecości. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 22.09.2021 o 10:00 w salce na dole w domu parafialnym. Na spotkanie zapraszamy z dziećmi. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

 2. W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczne liczenie wiernych dominicantes i communicantes.

 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  12.09.2021
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

BEATYFIKACJA 

KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
i
ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do śledzenia uroczystości za pośrednictwem mediów.
  Również dziś, pod hasłem: W blasku ojcostwa, rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania.
  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium duchowne.
  Przypominamy, że po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

 3. Jutro o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.

 4. Rozpoczynamy przygotowania przed I Komunią Świętą. Rodziców dzieci z klas 3SP zapraszamy na spotkanie jutro, w poniedziałek 13 września na godz. 19.00.

 5. We wtorek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 6. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania:
  – drugi rok przygotowań, Msza św. i spotkanie w piątek 17.09 o godz. 18.00,
  – pierwszy rok przygotowań, spotkanie w niedzielę 19.09 o godz. 19.00.

 7. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 błogosławieństwo przyborów szkolnych. Po Mszy świętej zapraszamy na piknik.
  Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.45 rozważania o św. Józefie i modlitwa zawierzenia

 8. Po przerwie wakacyjnej wznawiają spotkania zespoły parafialne.
  Zapraszamy serdecznie na spotkania dla mam, które będą się odbywały we środy o 10:00 przy naszym kościele. Celem spotkań jest integracja środowiska mam, wspólna modlitwa oraz wspieranie się w wyzwaniach dnia codziennego – wychowaniu dzieci, budowaniu więzi małżeńskiej czy odkrywaniu swojej kobiecości. Pierwsze spotkanie odbędzie się za 2 tygodnie, we środę 22.09.2021 o 10:00 w salce na dole w domu parafialnym. Na spotkanie można przyjść z dziećmi. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

 9. Rycerstwo św. Michała zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do Miejsca Piastowego. Więcej informacji w gablocie.

 10. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

 11. Ostatnio odeszli od nas: Bp. Marian DUŚ i Genowefa KLIMASZEWSKA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  05.09.2021
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 1. Dziś w naszej Parafii gościmy księdza Pawła Rossę, posługującego na Ukrainie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie powstającego ośrodka duszpasterskiego.
  Również dziś, pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. O godz. 10.30 adoracja Najświętszego sakramentu.
  Dziś także dzień solidarności z Afgańczykami. Zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu będzie miała miejsce za tydzień.

 1. Trwa nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W czasie każdej Mszy świętej modlimy się o owoce beatyfikacji. W dni powszednie sięgamy w homiliach do tekstów Czcigodnego Sługi Bożego. Zachęcamy do włączenia się w uroczystości za pośrednictwem mediów. /niedziela 12 września 2021, godz. 12.00/

 2. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do św. Józefa.

 3. We w środę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej) W czasie Mszy świętej wieczornej błogosławieństwo ziarna siewnego.

 4. Po przerwie wakacyjnej wznawiają spotkania zespoły parafialne.
  We wtorki o godz. 19.00 spotkanie rodzin, w czwartki spotkanie grupy św. Józefa.
  W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów młodszych, o godz. 16.30 ministrantów starszych i lektorów.
  Schola dziecięca zaprasza na próbę w każdą niedzielę o godz 11:00 do salki na plebanii. Schola młodzieżowa spotyka się o godz 17:00 w kościele. Zapraszamy!

 5. Rozpoczynamy przygotowania przed I Komunią Świętą. Rodziców dzieci z klas 3SP zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek, 13 września na godz. 19.00.

 6. W przyszłą niedzielę, taca na seminarium duchowne.
 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

 2. Ostatnio odeszła od nas: Barbara STYLIANOU. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
29.08.2021 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Serdecznie witamy i polecamy wstawiennictwu św. Józefa, ks. Arkadiusza GONTARKA, nowego wikariusza naszej Parafii.

 2. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 3. Od  jutra przywracamy  zwyczajny porządek nabożeństw i pracy kancelarii.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdy czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 4. W najbliższą środę o godz. 8.00 Msza święta z racji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego. Na wspólną modlitwę zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i wszyskich chętnych.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  – we czwartek zachęcamy do modlitwy o powołania.
  – w pierwszy piątek możliwość spowiedzi rano jak zwykle, oraz po południu od godz. 16.30. O godz 17.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci. Od godziny 19.00 Adoracja Papieska. Dziękujemy KŹR za przygotowanie i poprowadzenie czuwania.
  – w sobotę o godz. 7.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo pierwszosobotnie.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Pawła Rossę, posługującego na Ukrainie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie powstającego ośrodka duszpasterskiego.
 1. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej zachęcamy do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach: Wszystko postawić na Maryję. Linki do codziennych rozważań znajdziemy na naszej stronie internetowej.

 2. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

 3. Ostatnio odeszła od nas: Jolanta FILIPKOWSKA.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  15.08.2021 – UROCZYOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. W czasie każdej Mszy świętej błogosławieństwo wianków. 
  W 101. rocznicę Cudu nad Wisłą, po Mszy świętej o godz. 10.30 udamy się z modlitwą pod pomnik – krzyż upamiętniający bohaterów Bitwy Warszawskiej.
  O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.

 1. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00

    W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 1. We czwartek 19 sierpnia, po Mszy świętej porannej, zapraszamy na rozważania o św. Józefie i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona.

 2. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości. Od 06.08 trwa przygotowanie dalsze
   – to 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję. Linki do codziennych rozważań znajdziemy na naszej stronie internetowej.

 3. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.OGŁOSZENIA PARAFIALNE  08.08.2021
– XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 1. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00


                W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 1. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości.
  Od 06.08 trwa przygotowanie dalsze – to 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję. Linki do codziennych rozważań znajdziemy na naszej stronie internetowej.

 2. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

 1. Ostatnio odeszli od nas: Wojciech UŚNIACKI, Edward KARBOWNIK, Krystyna MIKSA. Wieczny odpoczynek Im dać Panie.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  01.08.2021
– XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Polecamy
  w modlitwie naszą Ojczyznę i poległych w jej obronie.

 3. Również dziś, podczas Mszy św. O godz. 12.00 pożegnamy ks. Bartłomieja Warownego. Dziękujemy za oddaną i owocną posługę w naszej Parafii i życzymy wstawiennictwa św. Józefa na nowej drodze.
 1. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00

W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 1. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości. Przygotowanie dalsze – to 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję, przygotowane we współpracy z Fundacją Tota Tua. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

 2. W tym tygodniu przypada:
  – pierwszy wtorek miesiąca, po Mszy Św. o godz. 7.00 nowenna do św. Józefa;
  – pierwszy czwartek miesiąca – zachęcamy do modlitwy o powołania;
  – pierwszy piątek miesiąca – możliwość spowiedzi od godz. 17.30; adoracja papieska do 21.00;
  – pierwsza sobota miesiąca – po Mszy świętej poranej, nabożeństwo pierwszosobotnie.

 3. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

 1. Ostatnio odeszła od nas: Józefa MROWIŃSKA. Wieczny odpoczynek racz Je dać Panie.OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.07.2021 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

                1.Apel Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego:

                        W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.

                                   Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

2.Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

3.Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msze św. poranne o 7.00 są w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty, natomiast wieczorne o 18.00 w środy, piątki i soboty. Kancelaria parafialna jest czynna po Mszy św. porannej od 8.00 do 9.00, natomiast w dniu Mszy wieczornej od 17.00 do 17.45.

W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00

W najbliższy piątek kancelaria parafialna wyjątkowo nie będzie czynna.

4.Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

5.Zgodnie z Apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego dzisiejszą niedzielę – 25 lipca br. obchodzimy jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie /Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii/.

6. W poniedziałek (26.07) we wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, będziemy obchodzić po raz pierwszy Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

7. W przyszłą niedzielę przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach i uczestnikach tego zrywu.

8. Msza św. pożegnalna ks. Bartłomieja odbędzie się już za tydzień 1.08 o godz. 12.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  18.07.2021
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Apel Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego:

  W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją. 
                    Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.


 2. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane
  na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 3. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00


                  W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00

 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

 2. Zgodnie z Apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, przyszłą niedzielę –  25 lipca br. będziemy obchodzić jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie /Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii/.

 3. Również w przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

 4. Ostatnio odszedł od nas: Stanisław JODEŁKO. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  11.07.2021
– XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane
  na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00


                  W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00

 1. We  wtorek o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie i o godz. 18.00 Msza święta.
 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

 2. Już dziś informujemy, że pożegnanie ks. Bartłomieja Warownego planowane jest na niedzielę 15 sierpnia o godz. 12.00.

 3. Ostatnio odeszli od nas: Kazimierz OSTROWSKI, Irena KORYTEK. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.OGŁOSZENIA PARAFIALNE  04.07.2021
– XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy
  w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane
  na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.
 2. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00  W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy świętej wieczornej do godz. 21.00

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca. Nowenna ku czci św. Józefa wyjątkowo po Mszy świętej porannej.
 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczną rachmistrzowie spisowi.
 2. Ostatnio odszedł od nas Włodzimierz BOGDAN. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  27.06.2021
– XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane
  na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 3. W najbliższy wtorek przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na daninę św. Piotra.

 4. W gablocie znajdziemy informacje o:
  – VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce ze Św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę,
  pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę,
  – trwającym naborze, do Mikroszkoły w Konstancinie,
  – rekolekcjach
  organizowanych przez Centrum Duchowości Sacre Coeure.

  Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie z Anną Rastawicką, należącą do grona najbliższych współpracowników Prymasa Tysiąclecia, autorką książki: Polska racja stanu w nauczaniu Stefana kard. Wyszyńskiego. Spotkanie odbędzie się we czwartek 1 lipca, o godzinie 18.00 w Domu Rekolekcyjnym Dobry Zakątek, /ul. Słowackiego 8, Konstancin-Jeziorna/.
 1. Od  czwartku – 1 lipca będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii. W tym tygodniu:
   • we czwartek:
       
  – Msza św. o godz. 7.00,
        – kancelaria 8.00 – 9.00,
  w piątek: 
       
  – spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30 i po Mszy św. wieczornej,
        – Msza święta o godz. 18.00,
        – adoracja papieska od godz. 19.00 do 21.00,
        – kancelaria nieczynna,
  • w sobotę:
      
  – Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi – godz. 7.00,
        – nabożeństwo pierwszosobotnie, po Mszy św. porannej.

 2. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczną rachmistrzowie spisowi.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  20.06.2021 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

  Szczególne podziękowanie kierujemy do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie do sakramentu bierzmowania: animatorom grup, służbie liturgicznej, chórowi, porządkującym i dekorującym kościół,, …

 2. Kard. Kazimierz Nycz wydał reskrypt, w którym odwołuje udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

 3. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.

 5. W najbliższy piątek z racji kończonego się Roku Szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież  na Msze święte dziękczynne o godz. 7.00 i 18.00. Młodzież z klas VIII zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 9.00.

 6. W gablocie znajdziemy informacje o:
  – VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce ze Św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę,
  pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę,
  – trwającym naborze, do Mikroszkoły w Konstancinie.

 7. Dziś w domu parafialnym w Klarysewie można oddać krew. /godz. 9.30 – 13.30/ Szczegóły o akcji: „Zostań honorowym dawcą krwi” znajdziemy na plakacie znajdującym się w gablocie przed kościołem.

 8. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy.

 9. Rozpoczęliśmy II etap remontu ogrodzenia. Dziękujemy za pomoc w zakupie transporcie i rozładunku cegieł.

 10. Już dziś zapowiadamy, że od 1 lipca będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii.

 11. Biorąc pod uwagę potrzeby Archidiecezji Kardynał Kazimierz Nycz odwołał ks. Bartłomieja Warownego z urzędu wikariusza naszej Parafii i  skierował na studia z filozofii w Uniwersytecie w Würzburgu (Niemcy).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  13.06.2021 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie i litania do Serca Pana Jezusa.
   Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania  – pierwszy rok przygotowań.

 2. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 3. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 4. W najbliższą sobotę, podczas Mszy świętej o godz. 18.00 Bp Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu, wyjątkowo o godz. 17.30.

 5. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy.

 6. Zachęcamy do nabycia i lektury książki ks. dr Jarosława Piłata: „Życie w cieniu pandemii. Tajemnica przemijania.”Książka zakorzeniona w chrześcijańskiej duchowości, daje próbę głębokiego spojrzenia na problem, jakim jest pandemia korona-wirusa. Książkę rekomenduje ks. Robert Tomasik. /Dostępna w zakrystii, cena 25 PLN./

 7. W gablocie znajdziemy informacje o:
  – VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce ze Św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę,
  pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę,
  – trwającym naborze, do Mikroszkoły Konstancin.

 8. Sprawy gospodarcze:
  – w minionym tygodniu spłaciliśmy ostatnią ratę za ogrzewanie naławkowe,
  – w tym tygodniu rozpoczniemy II etap remontu ogrodzenia,
  – w drugiej połowie czerwca zostaną przeprowadzone prace naprawcze miedzianego poszycia dachu kościoła.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  06.06.2021 

– X NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 2. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę i święta nakazane o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.
  W dniach dawnej oktawy Bożego Ciała, po litanii  – procesja eucharystyczna. W czwartek na zakończenie oktawy – błogosławieństwo wianków.

 3. W najbliższy piątek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu w czasie nabożeństwa czerwcowego odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 4. W sobotę 12 czerwca o godz. 10.00. Rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź przed rocznicą, w piątek 11 czerwca o godz. 17.00.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.

 6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania  – pierwszy rok przygotowań.

 7. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

 8. Zachęcamy do nabycia i lektury książki ks. dr Jarosława Piłata: „Życie w cieniu pandemii. Tajemnica przemijania.”Książka zakorzeniona w chrześcijańskiej duchowości, daje próbę głębokiego spojrzenia na problem, jakim jest pandemia korona-wirusa. Książkę rekomenduje ks. Robert Tomasik. /Dostępna w zakrystii, cena 25 PLN./
 1. Ostatnio odeszła od nas:+ Krystyna STĘPIEŃ. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  03.06.2021 

– UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 2. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę i święta nakazane o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 3. Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  Msze święte,
  o godz.: 8.30, 10.30 i 18.00.
  Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy.
  O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

  Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom: Habdzina, Cziszycy, Opaczy i Mirkowa. Dziękujemy lektorom, ministrantom, asyście, chórowi i bielankom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości.

 4. Jutro pierwszy piątek miesiąca, możliwość spowiedzi w czasie każdej Mszy świętej, oraz wieczorem do godz. 19.30. Po Mszy wieczornej i nabożeństwie czerwcowym, adoracja papieska prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
  W sobotę o godz. 7.00 Msza święta w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie.

 5. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 12 czerwca o godz. 10.00. Spowiedź przed rocznicą, w piątek 11 czerwca o godz. 17.00.

 6. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  30.05.2021 

– UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 2. Dzisiejsza UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

 3. Nabożeństwa majowe – dziś i jutro o godz.: 17.30.
  Od wtorku zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę i święta nakazane o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 4. Również we wtorek, o godz. 17.45 zapraszamy na nowennę ku czci świętego Józefa.

 5. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała
  i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  Msze święte w tym dniu o godz. 8.30, 10.30 i 18.00.
  Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy.
  W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi procesja w okrojonej formie przejdzie podobnie jak w ubiegłym roku w okolicach kościoła.  Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie trwania procesji.
 1. W związku, ze zbliżającym się dniem dziecka, dziś o godz. 16.00
  na terenie placu zabaw w Ciszycy odbędzie się przedstawienie dla najmłodszych.

 2. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  23.05.2021 

– UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./ Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 2. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Na godzinę 15.00 zapraszamy wraz z Mieszkańcami do Ciszycy, na Mszę świętą.  Niestety z  powodu pandemii w tym roku nie będzie festynu. Po Mszy świętej planowane są animacje zabaw dla najmłodszych. 
 1. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz.: 17.30.
  W najbliższy wtorek 25 maja, o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo majowe w Obórkach. Przed Mszą świętą będzie możliwość spowiedzi.

 2. We czwartek, 27 maja br. przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 3. W najbliższy piątek przypada czterdziesta rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do modlitwy o błogosławione owoce beatyfikacji.

 4. Polecamy modlitewnej pamięci 26 diakonów z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego i Seminarium „Redemptoris Mater”, którzy w najbliższą sobotę przyjmą świecenia kapłańskie.

 5. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi procesja w okrojonej formie przejdzie podobnie jak  w ubiegłym roku dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i zachowanie dystansu w czasie procesji.
 1. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

 2. W ostatnim czasie odszedł od nas:  Krystyna KATERŻAWA, Marek RATAJCZYK, Barbara BARANOWSKA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …OGŁOSZENIA PARAFIALNE  16.05.2021
– UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, która zostanie przeznaczona na odnowienie wejścia do świątyni. Dziękujemy scholi, ministrantom, Panu organiście i Pani zakrystiance, dziękujemy Paniom katechetkom i Mamom z czwórki komunijnej.
  Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./ Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii. 
 1. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz.: 17.30.
  W najbliższy wtorek o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo majowe w Habdzinie. Przed Mszą świętą będzie możliwość spowiedzi. /26 maja –  majówka w Obórkach/.

 2. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się promocja nowych ministrantów.

 3. Wznowiliśmy przygotowania do sakramentu bierzmowania: dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z pierwszego roku przygotowań.

 4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Obchód uroczystości rozpoczniemy wigilią w sobotę 22 maja o godz. 18.00. Na modlitewne czuwanie zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wraz z Mieszkańcami na Mszę świętą do Ciszycy. /godz. 15.00/ Niestety z  powodu pandemii w tym roku nie będzie festynu. Planowane jest przedstawienie dla najmłodszych.

 5. Jutro Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii.

 6. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

 7. W ostatnim czasie odszedł od nas:  Janusz WĘCŁAWIAK. Wieczny odpoczynek …

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
09.05.2021  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, która zostanie przeznaczona na odnowienie wejścia do świątyni. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.
  /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./
  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii. 
 1. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz.: 17.30.
  W poszczególne wtorki maja księża dołączają do mieszkańców wiosek modlących się przy kapliczkach. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo majowe w Ciszycy przy figurce MB Fatimskiej. Przed Mszą świętą będzie możliwość spowiedzi. /19 maja majówka w Habdzinie/.

 2. Jutro, w poniedziałek 10 maja na godz. 19.00 ks. proboszcz zaprasza na spotkanie odpowiedzialnych zespołów parafialnych.

 3. W czwartek 13 maja pierwszy w tym roku dzień fatimski. Wyjątkowo zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy świętej porannej.

 4. W sobotę 15 maja o godz. 16.00 Msza święta i zawierzenie św. Józefowi w ramach diecezjalnej pielgrzymki Domowego Kościoła.

 5. Wznowiliśmy spotkania przed I Komunia Świętą:
  – we środę o godz. 19.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla dzieci z kl. III SP w Opaczy /gr.1/
  – we czwartek o godz. 16.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla dzieci z kl. III SP NoBell,
  – we czwartek o godz. 19.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla dzieci z kl. III SP w Opaczy /gr.2/,
  – w piątek o godz. 19.00 przygotowanie kościoła,
  – w sobotę o godz. 10.00, 12.00 i 14.00 uroczystość I Komunii Świętej.

 6. Wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania: dziś o godz. 19.00 drugi rok przygotowań, 16 maja godz. 19.00 pierwszy rok przygotowań.

 7. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 8. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

 9. W ostatnim czasie odeszła od nas: Krystyna PEŁKA. Wieczny odpoczynek …