Ogłoszenia


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
16.01.2022
II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, dziękujemy za ofiary składane na jej utrzymanie i prace remontowe.

 2. Dziś o godz. 16.00 dodatkowa Msza święta dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – II rok przygotowań.

 3. W poniedziałek, 17 stycznia br. będzie obchodzonyXXV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem Moje myśli nie są myślami waszymi (Iz 55,8).

 4. W dniach 18 – 25 stycznia będziemy obchodzili Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tym razem pod hasłem Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2).

 5. Za tydzień –  Niedziela Słowa Bożego. O godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – I rok przygotowań.

 6. Trwa wizyta duszpasterska. W tym roku odwiedzamy rodziny „na zaproszenie”. Mieszkańców wiosek prosimy o poprowadzenie do sąsiadów, którzy nas zapraszają. Mieszkańców bloków prosimy o zaznaczenie  na liście znakiem „+” gotowości do spotkania.  Listy zostaną wywieszone na klatkach na kilka dni przed wizytą. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu kolędy, spotkania i wspólną modlitwę. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na zaplanowane na ten rok prace dekarskie.


         W kolejnym tygodniu w dalszym ciągu zamierzamy odwiedzać mieszkańców Mirkowa. Przypominamy również, że w czasie kolędy nie będzie Mszy świętych wieczornych w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Kancelaria parafialna czynna jest rano /8.00 – 9.00/.   

    7. Ostatnio odeszła od nas Halina STACHELEK. Wieczny odpoczynek …        

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
09.01.2022
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne.

 2. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy Czas Narodzenia Pańskiego, od jutra rozpoczynamy Okres Zwykły. 

 3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 dodatkowa Msza święta dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – II rok przygotowań.

 1. Trwa wizyta duszpasterska. W tym roku odwiedzamy rodziny „na zaproszenie”. Mieszkańców wiosek prosimy o poprowadzenie do sąsiadów, którzy nas zapraszają. Mieszkańców bloków prosimy o zaznaczenie  na liście znakiem „+” gotowości do spotkania.  Listy zostaną wywieszone na klatkach na kilka dni przed wizytą. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu kolędy, spotkania i wspólną modlitwę. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na sfinansowanie wykonanych już prac remontowych oraz zaplanowanych na ten rok prac dekarskich. Przypominamy również, że w czasie kolędy nie będzie Mszy świętych wieczornych w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Kancelaria parafialna czynna jest w godzinach porannych.         

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
06.01.2022
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.

 2. Dziś przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO.
  Msze święte w tym dniu wg. porządku niedzielnego, taca przeznaczona jest na misje.
  Po każdej Mszy świętej będzie można wziąć  pobłogosławiona kredę do oznaczenia domów i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na sfinansowanie wykonanych już prac remontowych.
  Również dziś od godz. 19.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  Dziś także ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku w odmiennej formie. Organizatorzy zapraszają rodziny do spaceru orszakowego. Więcej informacji na stronie www.

 3. Jutro I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi jak zawsze oraz po południu
  od godz. 17.30. Po Mszy wieczornej do 21.00 adoracja papieska.

 4. Trwa wizyta duszpasterska. W tym roku odwiedzamy rodziny „na zaproszenie”. Mieszkańców wiosek prosimy o poprowadzenie do sąsiadów, którzy nas zapraszają. Mieszkańców bloków, będziemy prosić o wpisanie się na listy, które dostarczymy
  na kilka dni przed wizytą. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu kolędy, spotkania i wspólną modlitwę. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na sfinansowanie wykonanych już prac remontowych oraz zaplanowanych na ten rok prac dekarskich.


         

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
02.01.2022
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. Dziękujemy Panom, którzy zamontowali samozamykacz do głównych drzwi w kościele. Dziękujemy lektorom za pomalowanie i uporzadkowanie salki w domu parafialnym.

 2. W najbliższy czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Msze święte w tym dniu wg. porządku niedzielnego, taca przeznaczona jest na misje.
  Po każdej Mszy świętej będzie można wziąć  pobłogosławioną kredę do oznaczenia domów i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na sfinansowanie wykonanych już prac remontowych.
  We czwartek od godz. 19.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  Również w tym dniu ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli w tym roku w odmiennej formie. Organizatorzy zapraszają rodziny do spaceru orszakowego. Więcej informacji na stronie www.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi jak zawsze oraz po południu od godz. 17.30. Po Mszy wieczornej do 21.00 adoracja papieska.

 4. Trwa wizyta duszpasterska. W tym roku odwiedzamy rodziny „na zaproszenie”. Mieszkańców wiosek prosimy o poprowadzenie do sąsiadów, którzy nas zapraszają. Mieszkańców bloków, będziemy prosić o wpisanie się na listy, które dostarczymy na kilka dni przed wizytą. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu kolędy, spotkania i wspólną modlitwę. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na sfinansowanie wykonanych już prac remontowych oraz zaplanowanych na ten rok prac dekarskich.

5. Ostatnio odeszli od nas: Sylwester RACZYŃSKI, Bożenna KOWALSKA.
       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

01.01.2022  

UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia noworoczne:

                „Niech was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni swoje oblicze nad wami, niech was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku wam oblicze swoje i niech was obdarzy pokojem”.
 1. Jutro o godz. 16.30 KOLĘDOWANIE.
  Ks. proboszcz zaprasza do świętowania wszystkie zespoły parafialne: KŻR, grupę św. Józefa, grupę rodzin, chór parafialny, grupę mam, scholę dziecięcą, ministrantów i wszystkich chętnych.
  Z racji pandemii, nie będzie w tym roku spotkania opłatkowego. Chcemy jednak wspólnym śpiewem uwielbiać Nowonarodzonego.
   

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  26.12.2021
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i prac remontowych.

 2. Dziś Msze święte według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 3. Od jutra rozpoczniemy KOLĘDĘ. W tym roku będziemy odwiedzać rodziny „na zaproszenie”. Mieszkańców wiosek prosimy o poprowadzenie do sąsiadów, którzy nas zapraszają. Mieszkańców bloków, będziemy prosić o wpisanie się na listy, które dostarczymy na kilka dni przed wizytą.

4. W związku z kolędą, w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek nie będzie Mszy świętych wieczornych. Również kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach porannych. 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  25.12.2021
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy z okazji świąt Bożego Narodzenia wszelkiego błogosławieństwa.

 2. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i prac remontowych.

 3. Dziś Msze święte według porządku niedzielnego.

 4. Jutro przypada niedziela Świętej Rodziny. W czasie każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania świąteczne: prace porządkowe, dekorowanie kościoła i przygotowanie liturgii.  Dziękujemy za przyniesioną żywność i chemię domową. Ministrantom i ojcom dziękujemy za rozwiezienie paczek potrzebującym w naszej Parafii.

 6. Od poniedziałku 27 grudnia rozpoczniemy KOLĘDĘ. W tym roku będziemy odwiedzać rodziny „na zaproszenie”. Mieszkańców wiosek prosimy o poprowadzenie do sąsiadów, którzy nas zapraszają. Mieszkańców bloków, będziemy prosić o wpisanie się na listy, które dostarczymy na kilka dni przed wizytą.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  19.12.2021
IV Niedziela Adwentu

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i prac remontowych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji świątecznej kościoła.

 2. Dziś IV Niedziela Adwentu. O godz. 16.00, dodatkowa Msza święta dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 1. Zapraszamy na RORATY – przez cały adwent, w dni powszednie o godz. 7.00.

 2. Do dziś trwa zbiórka żywności i chemii gospodarczej. Jutro w godzinach popołudniowych przygotowanie paczek, które od wtorku będą dostarczane do najbardziej potrzebującym w naszej Parafii.

 3. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Opłatki przygotowane są przez siostry benedyktynki sakramentki. Dostępne są również świece CARITAS. Ministranci rozprowadzają sianko – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministranci.

 4. Zachęcamy by skorzystać ze spowiedzi adwentowej do środy włącznie.

 5. W najbliższy piątek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta w tym dniu o godz. 7.00. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 6. Obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą Pasterską
  o północy.
  Przed pasterką kolędowanie. Kolejne Msze święte w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia, jak w każdą niedzielę: 8.30, 10.30, 12.00 i 18.00.

 7. Za tydzień niedziela Świętej Rodziny. W czasie każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  12.12.2021
III Niedziela Adwentu GAUDETE

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii  i prac remontowych.

 2. Dziś III Niedziela Adwentu – GAUDETE – radujcie się.

 3. Rozpoczęliśmy REKOLEKCJE ADWENTOWE.
  Nauki rekolekcyjne:
  – dziś w czasie każdej Mszy świętej, /8.30, 10.30, 12.00 i 18.00/
  – w poniedziałek i wtorek: o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.

  Możliwość spowiedzi:
  – w czasie każdej Mszy świętej,
  – w poniedziałek i we wtorek dodatkowo od godz. 17.00

 4. Zapraszamy na RORATY – przez cały adwent, w dni powszednie o godz. 7.00.

 5. Do przyszłej niedzieli trwa zbiórka żywności i chemii gospodarczej. Zebrane dary zostaną dostarczone przed świętami do najbardziej potrzebującym w naszej Parafii.

 6. W najbliższy piątek 17 grudnia odbędzie się ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA DZIECI. O godz. 17.00 nauka rekolekcyjna i możliwość spowiedzi.

 7. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych i roratach.  

 8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00, dodatkowa Msza święta dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 9. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Opłatki przygotowane są przez siostry benedyktynki sakramentki. Dostępne są również świece CARITAS. Ministranci rozprowadzają sianko – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministranci. 

 10. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii chorych, których księża mieliby odwiedzić z posługą przed świętami. 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  05.12.2021
II Niedziela Adwentu

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś II Niedziela Adwetnu, Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  Po Mszy świętej o godz. 10.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.


 3. Zapraszamy na RORATY – przez cały adwent, w dni powszednie o godz. 7.00.

 4. Trwa zbiórka żywności i chemii gospodarczej. Zebrane dary zostaną dostarczone przed świętami do najbardziej potrzebującym w naszej Parafii.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 18.00 nowenna ku czci św. Józefa i Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

 6. W najbliższą środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.
  8 grudnia nasz kościół będzie otwarty również od 12.00 do 13.00 dla tych, którzy chcieliby w świątyni modlić się w Godzinę Łaski.
  Również w tym dniu będzie można przystąpić do dzieła: Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje adwentowe dla dorosłych i młodzieży. Poprowadzi je ks. Arkadiusz GONTAREK.
  Dla dzieci planujemy adwentowy dzień skupienia w piątek 17 grudnia w godzinach popołudniowych.

 8. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych i roratach.   


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  28.11.2021
I Niedziela Adwentu

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś I Pierwsza Niedziela Adwetnu. Pod hasłem: Posłani w pokoju rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Zgodnie z zapowiedzią taca przeznaczona jest na seminarium duchowne.

  Przez cały adwent zapraszamy na roraty – w dni powszednie o godz. 7.00. Rozpoczynamy też zbiórkę żywności i chemii gospodarczej dla najbardziej potrzebujących w naszej Parafii.

  Już dziś informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe planujemy rozpocząć od III Niedzieli Adwentu, tj. od 12 grudnia.

 1. Przypominamy, że przez cały listopad możemy podjąć praktykę odpustów za zmarłych.
      

 2. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  We czwartek zachęcamy do modlitwy o powołania. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
  W piątek możliwość spowiedzi jak zawsze, oraz dodatkowo od godz. 17.15. Po Mszy wieczornej do 21.00 adoracja papieska prowadzona przez KŻR.
  W sobotę o godz. 7.00 Msza święta w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu sercu Maryi, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie.

 3. W piątek 3.12 przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
 1. W przeszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 2. Ostatnio odeszli od nas: Maria SZPERL, Natalia FUKOWSKA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Na prośbę  Grupy A R C H E.  przekazujemy zaproszenie:

Inwestor w Dawnej Fabryce Papieru, Grupa ARCHE, zaprasza Wszystkich zainteresowanych na spotkanie prezentujące projekt zagospodarowania i restauracji tego terenu oraz rewitalizacji tamtejszych obiektów.
    Spotkanie odbędzie się
w najbliższą sobotę, 4 grudnia, o godz. 11.00 na terenie Dawnej Fabryki Papieru. Wejście i wjazd główną bramą.
    Warto nadmienić, że będzie to pierwsza publiczna i otwarta prezentacja tego projektu dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny. Zapraszamy.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  21.11.2021
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
– 36. Światowy Dzień Młodzieży 

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś o godz. 16.00 dodatkowa Msza święta dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  Również dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – pierwszy rok przygotowań.

 3. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc migrantom. Informacje o działaniach pomocowych podejmowanych przez Caritas Polska w czasie trwania kryzysu migracyjnego znajdziemy międzyinnymi na naszej stronie internetowej.

 1. Zachęcamy do podejmowania praktyki odpustów za zmarłych.
      
  Zwykłe zasady mówiły, że aby uzyskać odpust za zmarłych należy odwiedzić cmentarz w dniach 1-8 listopada i modlić się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w tym dniu komunię św., w wolności od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) oraz pomodlić się w intencjach, które nosi w swoim sercu papież (dowolną modlitwą).
       Ze względu na utrzymujący się stan pandemii koronawirusa
  Stolica Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Odwiedzenie cmentarza, może w szczególnych przypadkach odbyć się również duchowo.

 2. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, tym razem pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa.
  Również za tydzień taca przeznaczona będzie na seminarium duchowne.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  14.11.2021
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś przypada 5. Światowy Dzień Ubogich, tym roku obchodzony pod hasłem: Ubogich zawsze macie u siebie. W Polsce także XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Po Mszach zbiórka do puszek na ten cel.

 3. Również dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – drugi rok przygotowań.

 4. Zachęcamy do podejmowania praktyki odpustów za zmarłych. Stolica Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad.
 5. Ks. proboszcz zaprasza odpowiedzialnych wszystkich zespołów parafialnych  na spotkanie, które odbędzie się w najbliższa środę 17 listopada o godz. 19.00.

 6. W przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 dodatkowa Msza święta dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Również w przeszła niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – pierwszy rok przygotowań.

 7. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej w niedzielę 21 listopada przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.

 8. W gablocie znajdziemy zaproszenia na rekolekcje dla narzeczonych i małżeństw.

 9. Ostatnio odeszli od nas: Wiesław MALINOWSKI, Wiesława BORKOWSKA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  07.11.2021
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godz. 10.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. Zachęcamy do podejmowania praktyki odpustów za zmarłych.
      
  Zwykłe zasady mówiły, że aby uzyskać odpust za zmarłych należy odwiedzić cmentarz w dniach 1-8 listopada i modlić się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w tym dniu komunię św., w wolności od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) oraz pomodlić się w intencjach, które nosi w swoim sercu papież (dowolną modlitwą).
       Ze względu na utrzymujący się stan pandemii koronawirusa
  Stolica Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Odwiedzenie cmentarza, może w szczególnych przypadkach odbyć się również duchowo.

 4. W poniedziałek, 8 listopada o godz. 18.30, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej katecheza dla rodziców.

 5. We wtorek o godz. 17.45 nowenna ku czci świętego Józefa.

 6. Od wtorku 9.11 przyjmujemy intencje mszalne na pierwszą połowę roku 2022.

 7. W najbliższy czwartek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.

 8. W przyszłą  niedzielę, 14 listopada, odbędzie się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu.

 9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – drugi rok przygotowań.

 10. Ks. proboszcz zaprasza odpowiedzialnych wszystkich zespołów parafialnych na spotkanie, które odbędzie się we środę 17 listopada o godz. 19.00.

 11. Ostatnio odszedł od nas: Marek ODOLIŃSKI. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  31.10.2021
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś o gdz. 17.15 ostatnie w tym roku nabożeństwo październikowe.

 3. Porządek nabożeństw 1 i 2 listopada:
  – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
     Msze święte: 8.30, 10.00 i 18.00,
  o godz. : 17.00 modlitwa różańcowa z wypominkami,

  – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
     Msze święte: 7.00, 8.30 i 18.00,
  o godz. 17.00 procesja z wypominkami.

 4. Zachęcamy do podejmowania praktyki odpustów za zmarłych.

      
  Zwykłe zasady mówiły, że aby uzyskać odpust za zmarłych należy odwiedzić cmentarz w dniach 1-8 listopada i modlić się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w tym dniu komunię św., w wolności od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) oraz pomodlić się w intencjach, które nosi w swoim sercu papież (dowolną modlitwą).
       Ze względu na
  utrzymujący się stan pandemii koronawirusa Stolica Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Odwiedzenie cmentarza, może w szczególnych przypadkach odbyć się również duchowo.

 5. Przyjmujemy wypominki.
       W intencji polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę miesiąca, przed Mszą świętą o godz. 10.30. Msza wypominkowe sprawowana jest
  w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 10.30.
  W intencji polecanych w wypominkach jednorazowych modlimy się  1 listopada w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.00 i 2 listopada w czasie procesji za zmarłych również o godz. 17.00.

 6. W ramach spotkań dla mam, które odbywają się w kaźdą środę o godz. 10.00 w domu parafialnym zapraszamy na wykład poświęcony budowaniu więzi małżeńskiej.

       Co trzeba zrobić, aby małżeństwo się rozpadło? Nic! Zgodnie z zasadą entropii wszystko w świecie dąży do rozpadu. Żeby nasze małżeństwo trwało musimy podjąć działania prowadzące do budowania relacji. Co konkretnie zrobić? O tym opowie Joanna Dzieciątko, matka trójki dzieci z 25-letnim stażem małżeńskim. 

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  We czwartek zachęcamy do modlitwy o powołania, w tym dniu adoracja Najświetszego sakramentu przedłużona jest do północy.

  W piątek: spowiedź jak zawsze oraz po południu od godz. 16.30 o godz. 17.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci, po Mszy wieczornej adoracja papieska.

  W sobotę o godz. 7.00 Msza święta w int. wynagradzającej Niepokalanemu sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy świętej nabożeństwo pierwszosobotnie.

 8. Również w sobotę o godz. 17.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie informacyjne o współnocie Domowego Kościoła.

 9. Ostatnio odszedł od nas: Mirosław MILEWSKI. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.OGŁOSZENIA PARAFIALNE  24.10.2021
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze
  i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.
 2. Dziś pod hasłem: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli”  obchodzimy niedzielę misyjną. Taca przeznaczona jest na misje.
 3. Nabożeństwa październikowe w naszej Parafii:
  – w dni powszednie o godz. : 17.30,
  – w niedziele o godz. 17.15.
  We środę i piątek nabożeństwa będzie współprowadzone przez dzieci.
 4. Przyjmujemy wypominki.
  W intencji polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę miesiąca, przed Mszą świętą o godz. 10.30. Msza wypominkowe sprawowana jest
  w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 10.30.
  W intencji polecanych w wypominkach jednorazowych modlimy się  1 listopada
  w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.00 i 2 listopada w czasie procesji za zmarłych również o godz. 17.00.
 5. Porządek nabożeństw 1 i 2 listopada:
  – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
     Msze święte: 8.30, 10.00 i 18.00,
     o godz. : 17.00 modlitwa różańcowa z wypominkami,
  – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
     Msze święte: 7.00, 8.30 i 18.00,
     o godz. 17.00 procesja z wypominkami.
 6. Po Mszach świętych małżeństwa formujące się w Domowym Kościele zaproszą na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w sobotę 6 listopada o godz. 17.30 w domu parafialnym.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  17.10.2021
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. W dniach 9 i 10 października w Rzymie rozpoczęło się XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.
  Fazę diecezjalną Synodu w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie Msza Święta, odprawiona w niedzielę, 17 października br. w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Warszawskiego.

 3. Dziś o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – pierwszy rok przygotowań.

 4. Również dziś w Domu Parafialnym w Klarysewie, w godz. 9.30 –  13.30 będzie można oddać krew. Szczegóły na plakacie. 
 1. Nabożeństwa październikowe w naszej Parafii:
  – w dni powszednie o godz. : 17.30,
  – w niedziele o godz. 17.15.
  W najbliższą środę nabożeństwo będzie współprowadzone przez dzieci. W piątek przez młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania /drugi rok przygotowań/.

 2. W najbliższy piątek spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania /drugi rok przygotowań/. Tym razem rozpocznie się w kościele o godz. 17.20.

 3. W tym tygodniu: we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w piątek św. Jana Pawła II.

 4. Za tydzień niedziela misyjna.

 5. Przyjmujemy wypominki.
  W intencji polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę miesiąca, przed Mszą świętą o godz. 10.30. Msza wypominkowe sprawowana jest w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 10.30. W intencji polecanych w wypominkach jednorazowych modlimy się  1 listopada w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.00 i 2 listopada w czasie procesji za zmarłych również o godz. 17.00.

 6. Ostatnio odszedł od nas: Adam SZYMAŃCZYK. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  10.10.2021
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.
 1. W dniach 9 i 10 października w Rzymie rozpoczyna się XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.
  Fazę diecezjalną Synodu w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie Msza Święta, odprawiona w niedzielę, 17 października br. w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Warszawskiego.

 2. Dziś pod hasłem „Nie lękajcie się” obchodzimy XXI Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz  Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 3. Nabożeństwa październikowe w naszej Parafii:
  – w dni powszednie o godz. : 17.30,
  – w niedziele o godz. 17.15.
  We środy i piątki nabożeństwa będą współprowadzone przez dzieci.

 1. Jutro o godzinie 19.00 katecheza dla rodziców dzieci pierwszokwomunijnych.
  Po katechezie spotkanie trójki komunijnej.

 2. We środę 13 października o godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W tym dniu nie będzie różańca prowadzonego przez dzieci.

 3. We czwartek 14 października, przypada Dzień Komisji edukacji Narodowej. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty i wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania.

 4. W sobotę 16 października przypada 43 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – pierwszy rok przygotowań.

 6. Również w przyszłą niedzielę 17.10 w Domu Parafialnym w Klarysewie, w godz. 9.30 –  13.30 będzie można oddać krew. Szczegóły na plakacie. 
 1. Ostatnio odeszli od nas: Zdzisław KOSZCZAK i Krystyna HERSZMAN. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  03.10.2021
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.
 1. Dziś gościmy w naszej Parafii młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również dziś o godz. 16.00 Msza święta dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe.

 2. Nabożeństwa październikowe w naszej Parafii:
  – w dni powszednie o godz. : 17.30,
  – w niedziele o godz. 17.15.
  We środy i piątki nabożeństwa będą współprowadzone przez dzieci.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca. O godz. 18.00 nowenna ku czci św. Józefa.

 4. We środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rady gospodarczej.

 5. Również w tym tygodniu – pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do modlitwy o powołania. Na prośbę parafian, cotygodniowa, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwsze czwartki miesiąca będzie przedłużona do północy.

 6. We czwartek, 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu ks. proboszcz zaprasza wszystkie koła Żywego Różańca na Mszę świętą o godz. 18.00 i spotkanie. 
 1. W przyszła niedzielę pod hasłem: ”Nie lękajcie się”, będziemy przeżywali XXI Dzień Papieski. Po Mszach świętych, zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  26.09.2021
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.
 1. Dziś przypada 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitw za Uchodźców. Również dziś  odbywa się doroczne liczenie wiernych dominicantes i communicantes.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwości spowiedzi: rano jak zawsze i popołudniu od godz.: 16.30. O godz. 17.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci. O godz. 17.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Po Mszy świętej o godz. 18.00 adoracja papieska do godz. 21.00. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta w intencji wynagradzającej Najświętsze u Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, a  następnie nabożeństwo pierwszosobotnie.
 1. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Różaniec w dni powszednie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 17.15. 
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  19.09.2021
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.


 2. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 12.00 błogosławieństwo przyborów szkolnych. Po Mszy świętej o godz. 12.00 piknik przygotowany przez lektorów oraz rodziny ministrantów i scholanek.
  O godz. 17.45 rozważania o św. Józefie i modlitwa zawierzenia.
  O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży z klas 8SP, która chce rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania
 1. Również dziś w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Marsz wyruszy o godzinie 11:30 z warszawskiego Placu Zamkowego. 
 1. Po przerwie wakacyjnej wznowiły spotkania zespoły parafialne.
  Zapraszamy serdecznie na spotkania dla mam, które będą się odbywały w środy o 10:00 przy naszym kościele. Celem spotkań jest integracja środowiska mam, wspólna modlitwa oraz wspieranie się w wyzwaniach dnia codziennego – wychowaniu dzieci, budowaniu więzi małżeńskiej czy odkrywaniu swojej kobiecości. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 22.09.2021 o 10:00 w salce na dole w domu parafialnym. Na spotkanie zapraszamy z dziećmi. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

 2. W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczne liczenie wiernych dominicantes i communicantes.

 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  12.09.2021
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

BEATYFIKACJA 

KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
i
ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do śledzenia uroczystości za pośrednictwem mediów.
  Również dziś, pod hasłem: W blasku ojcostwa, rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania.
  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium duchowne.
  Przypominamy, że po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

 3. Jutro o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.

 4. Rozpoczynamy przygotowania przed I Komunią Świętą. Rodziców dzieci z klas 3SP zapraszamy na spotkanie jutro, w poniedziałek 13 września na godz. 19.00.

 5. We wtorek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 6. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania:
  – drugi rok przygotowań, Msza św. i spotkanie w piątek 17.09 o godz. 18.00,
  – pierwszy rok przygotowań, spotkanie w niedzielę 19.09 o godz. 19.00.

 7. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 błogosławieństwo przyborów szkolnych. Po Mszy świętej zapraszamy na piknik.
  Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.45 rozważania o św. Józefie i modlitwa zawierzenia

 8. Po przerwie wakacyjnej wznawiają spotkania zespoły parafialne.
  Zapraszamy serdecznie na spotkania dla mam, które będą się odbywały we środy o 10:00 przy naszym kościele. Celem spotkań jest integracja środowiska mam, wspólna modlitwa oraz wspieranie się w wyzwaniach dnia codziennego – wychowaniu dzieci, budowaniu więzi małżeńskiej czy odkrywaniu swojej kobiecości. Pierwsze spotkanie odbędzie się za 2 tygodnie, we środę 22.09.2021 o 10:00 w salce na dole w domu parafialnym. Na spotkanie można przyjść z dziećmi. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

 9. Rycerstwo św. Michała zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do Miejsca Piastowego. Więcej informacji w gablocie.

 10. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

 11. Ostatnio odeszli od nas: Bp. Marian DUŚ i Genowefa KLIMASZEWSKA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  05.09.2021
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 1. Dziś w naszej Parafii gościmy księdza Pawła Rossę, posługującego na Ukrainie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie powstającego ośrodka duszpasterskiego.
  Również dziś, pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. O godz. 10.30 adoracja Najświętszego sakramentu.
  Dziś także dzień solidarności z Afgańczykami. Zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu będzie miała miejsce za tydzień.

 1. Trwa nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W czasie każdej Mszy świętej modlimy się o owoce beatyfikacji. W dni powszednie sięgamy w homiliach do tekstów Czcigodnego Sługi Bożego. Zachęcamy do włączenia się w uroczystości za pośrednictwem mediów. /niedziela 12 września 2021, godz. 12.00/

 2. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do św. Józefa.

 3. We w środę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej) W czasie Mszy świętej wieczornej błogosławieństwo ziarna siewnego.

 4. Po przerwie wakacyjnej wznawiają spotkania zespoły parafialne.
  We wtorki o godz. 19.00 spotkanie rodzin, w czwartki spotkanie grupy św. Józefa.
  W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów młodszych, o godz. 16.30 ministrantów starszych i lektorów.
  Schola dziecięca zaprasza na próbę w każdą niedzielę o godz 11:00 do salki na plebanii. Schola młodzieżowa spotyka się o godz 17:00 w kościele. Zapraszamy!

 5. Rozpoczynamy przygotowania przed I Komunią Świętą. Rodziców dzieci z klas 3SP zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek, 13 września na godz. 19.00.

 6. W przyszłą niedzielę, taca na seminarium duchowne.
 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

 2. Ostatnio odeszła od nas: Barbara STYLIANOU. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
29.08.2021 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Serdecznie witamy i polecamy wstawiennictwu św. Józefa, ks. Arkadiusza GONTARKA, nowego wikariusza naszej Parafii.

 2. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 3. Od  jutra przywracamy  zwyczajny porządek nabożeństw i pracy kancelarii.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdy czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 4. W najbliższą środę o godz. 8.00 Msza święta z racji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego. Na wspólną modlitwę zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i wszyskich chętnych.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  – we czwartek zachęcamy do modlitwy o powołania.
  – w pierwszy piątek możliwość spowiedzi rano jak zwykle, oraz po południu od godz. 16.30. O godz 17.00 dodatkowa Msza święta dla dzieci. Od godziny 19.00 Adoracja Papieska. Dziękujemy KŹR za przygotowanie i poprowadzenie czuwania.
  – w sobotę o godz. 7.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo pierwszosobotnie.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Pawła Rossę, posługującego na Ukrainie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie powstającego ośrodka duszpasterskiego.
 1. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej zachęcamy do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach: Wszystko postawić na Maryję. Linki do codziennych rozważań znajdziemy na naszej stronie internetowej.

 2. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

 3. Ostatnio odeszła od nas: Jolanta FILIPKOWSKA.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  15.08.2021 – UROCZYOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. W czasie każdej Mszy świętej błogosławieństwo wianków. 
  W 101. rocznicę Cudu nad Wisłą, po Mszy świętej o godz. 10.30 udamy się z modlitwą pod pomnik – krzyż upamiętniający bohaterów Bitwy Warszawskiej.
  O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.

 1. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00

    W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 1. We czwartek 19 sierpnia, po Mszy świętej porannej, zapraszamy na rozważania o św. Józefie i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona.

 2. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości. Od 06.08 trwa przygotowanie dalsze
   – to 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję. Linki do codziennych rozważań znajdziemy na naszej stronie internetowej.

 3. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.OGŁOSZENIA PARAFIALNE  08.08.2021
– XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 1. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00


                W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 1. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości.
  Od 06.08 trwa przygotowanie dalsze – to 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję. Linki do codziennych rozważań znajdziemy na naszej stronie internetowej.

 2. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

 1. Ostatnio odeszli od nas: Wojciech UŚNIACKI, Edward KARBOWNIK, Krystyna MIKSA. Wieczny odpoczynek Im dać Panie.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  01.08.2021
– XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Dziś przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Polecamy
  w modlitwie naszą Ojczyznę i poległych w jej obronie.

 3. Również dziś, podczas Mszy św. O godz. 12.00 pożegnamy ks. Bartłomieja Warownego. Dziękujemy za oddaną i owocną posługę w naszej Parafii i życzymy wstawiennictwa św. Józefa na nowej drodze.
 1. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00

W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 1. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości. Przygotowanie dalsze – to 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję, przygotowane we współpracy z Fundacją Tota Tua. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

 2. W tym tygodniu przypada:
  – pierwszy wtorek miesiąca, po Mszy Św. o godz. 7.00 nowenna do św. Józefa;
  – pierwszy czwartek miesiąca – zachęcamy do modlitwy o powołania;
  – pierwszy piątek miesiąca – możliwość spowiedzi od godz. 17.30; adoracja papieska do 21.00;
  – pierwsza sobota miesiąca – po Mszy świętej poranej, nabożeństwo pierwszosobotnie.

 3. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

 1. Ostatnio odeszła od nas: Józefa MROWIŃSKA. Wieczny odpoczynek racz Je dać Panie.OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.07.2021 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

                1.Apel Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego:

                        W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.

                                   Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

2.Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

3.Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msze św. poranne o 7.00 są w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty, natomiast wieczorne o 18.00 w środy, piątki i soboty. Kancelaria parafialna jest czynna po Mszy św. porannej od 8.00 do 9.00, natomiast w dniu Mszy wieczornej od 17.00 do 17.45.

W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00

W najbliższy piątek kancelaria parafialna wyjątkowo nie będzie czynna.

4.Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

5.Zgodnie z Apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego dzisiejszą niedzielę – 25 lipca br. obchodzimy jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie /Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii/.

6. W poniedziałek (26.07) we wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, będziemy obchodzić po raz pierwszy Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

7. W przyszłą niedzielę przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach i uczestnikach tego zrywu.

8. Msza św. pożegnalna ks. Bartłomieja odbędzie się już za tydzień 1.08 o godz. 12.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  18.07.2021
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Apel Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego:

  W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją. 
                    Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.


 2. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane
  na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 3. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00


                  W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00

 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

 2. Zgodnie z Apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, przyszłą niedzielę –  25 lipca br. będziemy obchodzić jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie /Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii/.

 3. Również w przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

 4. Ostatnio odszedł od nas: Stanisław JODEŁKO. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  11.07.2021
– XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane
  na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00


                  W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00

 1. We  wtorek o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie i o godz. 18.00 Msza święta.
 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi.

 2. Już dziś informujemy, że pożegnanie ks. Bartłomieja Warownego planowane jest na niedzielę 15 sierpnia o godz. 12.00.

 3. Ostatnio odeszli od nas: Kazimierz OSTROWSKI, Irena KORYTEK. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.OGŁOSZENIA PARAFIALNE  04.07.2021
– XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy
  w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane
  na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.
 2. Od  1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii:

Msza św. porannaKancelaria ranoKancelaria wieczornaMsza św. wieczorna
poniedziałek7.008.00 – 9.00——————-——————-
wtorek7.008.00 – 9.00——————-——————-
środa——————-——————-17.00 – 17.4518.00
czwartek7.008.00 – 9.00——————-——————-
piątek——————-——————-17.00 – 17.4518.00
sobota7.00——————-——————-18.00  W czasie wakacji wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdą środę po Mszy świętej wieczornej do godz. 21.00

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca. Nowenna ku czci św. Józefa wyjątkowo po Mszy świętej porannej.
 1. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczną rachmistrzowie spisowi.
 2. Ostatnio odszedł od nas Włodzimierz BOGDAN. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  27.06.2021
– XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane
  na rzecz Parafii i trwających prac remontowych.

 2. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 3. W najbliższy wtorek przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na daninę św. Piotra.

 4. W gablocie znajdziemy informacje o:
  – VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce ze Św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę,
  pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę,
  – trwającym naborze, do Mikroszkoły w Konstancinie,
  – rekolekcjach
  organizowanych przez Centrum Duchowości Sacre Coeure.

  Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie z Anną Rastawicką, należącą do grona najbliższych współpracowników Prymasa Tysiąclecia, autorką książki: Polska racja stanu w nauczaniu Stefana kard. Wyszyńskiego. Spotkanie odbędzie się we czwartek 1 lipca, o godzinie 18.00 w Domu Rekolekcyjnym Dobry Zakątek, /ul. Słowackiego 8, Konstancin-Jeziorna/.
 1. Od  czwartku – 1 lipca będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii. W tym tygodniu:
   • we czwartek:
       
  – Msza św. o godz. 7.00,
        – kancelaria 8.00 – 9.00,
  w piątek: 
       
  – spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30 i po Mszy św. wieczornej,
        – Msza święta o godz. 18.00,
        – adoracja papieska od godz. 19.00 do 21.00,
        – kancelaria nieczynna,
  • w sobotę:
      
  – Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi – godz. 7.00,
        – nabożeństwo pierwszosobotnie, po Mszy św. porannej.

 2. Na prośbę Pana Burmistrza przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 23 czerwca na terenie województwa mazowieckiego, pracę rozpoczną rachmistrzowie spisowi.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  20.06.2021 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za zachowanie zasad bezpieczeństwa, dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

  Szczególne podziękowanie kierujemy do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie do sakramentu bierzmowania: animatorom grup, służbie liturgicznej, chórowi, porządkującym i dekorującym kościół,, …

 2. Kard. Kazimierz Nycz wydał reskrypt, w którym odwołuje udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

 3. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.

 5. W najbliższy piątek z racji kończonego się Roku Szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież  na Msze święte dziękczynne o godz. 7.00 i 18.00. Młodzież z klas VIII zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 9.00.

 6. W gablocie znajdziemy informacje o:
  – VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce ze Św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę,
  pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę,
  – trwającym naborze, do Mikroszkoły w Konstancinie.

 7. Dziś w domu parafialnym w Klarysewie można oddać krew. /godz. 9.30 – 13.30/ Szczegóły o akcji: „Zostań honorowym dawcą krwi” znajdziemy na plakacie znajdującym się w gablocie przed kościołem.

 8. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy.

 9. Rozpoczęliśmy II etap remontu ogrodzenia. Dziękujemy za pomoc w zakupie transporcie i rozładunku cegieł.

 10. Już dziś zapowiadamy, że od 1 lipca będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii.

 11. Biorąc pod uwagę potrzeby Archidiecezji Kardynał Kazimierz Nycz odwołał ks. Bartłomieja Warownego z urzędu wikariusza naszej Parafii i  skierował na studia z filozofii w Uniwersytecie w Würzburgu (Niemcy).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  13.06.2021 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie i litania do Serca Pana Jezusa.
   Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania  – pierwszy rok przygotowań.

 2. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 3. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 4. W najbliższą sobotę, podczas Mszy świętej o godz. 18.00 Bp Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu, wyjątkowo o godz. 17.30.

 5. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy.

 6. Zachęcamy do nabycia i lektury książki ks. dr Jarosława Piłata: „Życie w cieniu pandemii. Tajemnica przemijania.”Książka zakorzeniona w chrześcijańskiej duchowości, daje próbę głębokiego spojrzenia na problem, jakim jest pandemia korona-wirusa. Książkę rekomenduje ks. Robert Tomasik. /Dostępna w zakrystii, cena 25 PLN./

 7. W gablocie znajdziemy informacje o:
  – VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce ze Św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę,
  pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę,
  – trwającym naborze, do Mikroszkoły Konstancin.

 8. Sprawy gospodarcze:
  – w minionym tygodniu spłaciliśmy ostatnią ratę za ogrzewanie naławkowe,
  – w tym tygodniu rozpoczniemy II etap remontu ogrodzenia,
  – w drugiej połowie czerwca zostaną przeprowadzone prace naprawcze miedzianego poszycia dachu kościoła.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  06.06.2021 

– X NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 2. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę i święta nakazane o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.
  W dniach dawnej oktawy Bożego Ciała, po litanii  – procesja eucharystyczna. W czwartek na zakończenie oktawy – błogosławieństwo wianków.

 3. W najbliższy piątek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu w czasie nabożeństwa czerwcowego odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 4. W sobotę 12 czerwca o godz. 10.00. Rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź przed rocznicą, w piątek 11 czerwca o godz. 17.00.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.

 6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania  – pierwszy rok przygotowań.

 7. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

 8. Zachęcamy do nabycia i lektury książki ks. dr Jarosława Piłata: „Życie w cieniu pandemii. Tajemnica przemijania.”Książka zakorzeniona w chrześcijańskiej duchowości, daje próbę głębokiego spojrzenia na problem, jakim jest pandemia korona-wirusa. Książkę rekomenduje ks. Robert Tomasik. /Dostępna w zakrystii, cena 25 PLN./
 1. Ostatnio odeszła od nas:+ Krystyna STĘPIEŃ. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  03.06.2021 

– UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 2. Nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę i święta nakazane o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 3. Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  Msze święte,
  o godz.: 8.30, 10.30 i 18.00.
  Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy.
  O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

  Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom: Habdzina, Cziszycy, Opaczy i Mirkowa. Dziękujemy lektorom, ministrantom, asyście, chórowi i bielankom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości.

 4. Jutro pierwszy piątek miesiąca, możliwość spowiedzi w czasie każdej Mszy świętej, oraz wieczorem do godz. 19.30. Po Mszy wieczornej i nabożeństwie czerwcowym, adoracja papieska prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
  W sobotę o godz. 7.00 Msza święta w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie.

 5. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 12 czerwca o godz. 10.00. Spowiedź przed rocznicą, w piątek 11 czerwca o godz. 17.00.

 6. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  30.05.2021 

– UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 2. Dzisiejsza UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

 3. Nabożeństwa majowe – dziś i jutro o godz.: 17.30.
  Od wtorku zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe:
  – w niedzielę i święta nakazane o godz. 17.30,
  – w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

 4. Również we wtorek, o godz. 17.45 zapraszamy na nowennę ku czci świętego Józefa.

 5. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała
  i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  Msze święte w tym dniu o godz. 8.30, 10.30 i 18.00.
  Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy.
  W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi procesja w okrojonej formie przejdzie podobnie jak w ubiegłym roku w okolicach kościoła.  Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie trwania procesji.
 1. W związku, ze zbliżającym się dniem dziecka, dziś o godz. 16.00
  na terenie placu zabaw w Ciszycy odbędzie się przedstawienie dla najmłodszych.

 2. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  23.05.2021 

– UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./ Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii.

 2. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Na godzinę 15.00 zapraszamy wraz z Mieszkańcami do Ciszycy, na Mszę świętą.  Niestety z  powodu pandemii w tym roku nie będzie festynu. Po Mszy świętej planowane są animacje zabaw dla najmłodszych. 
 1. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz.: 17.30.
  W najbliższy wtorek 25 maja, o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo majowe w Obórkach. Przed Mszą świętą będzie możliwość spowiedzi.

 2. We czwartek, 27 maja br. przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 3. W najbliższy piątek przypada czterdziesta rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do modlitwy o błogosławione owoce beatyfikacji.

 4. Polecamy modlitewnej pamięci 26 diakonów z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego i Seminarium „Redemptoris Mater”, którzy w najbliższą sobotę przyjmą świecenia kapłańskie.

 5. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi procesja w okrojonej formie przejdzie podobnie jak  w ubiegłym roku dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i zachowanie dystansu w czasie procesji.
 1. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

 2. W ostatnim czasie odszedł od nas:  Krystyna KATERŻAWA, Marek RATAJCZYK, Barbara BARANOWSKA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …OGŁOSZENIA PARAFIALNE  16.05.2021
– UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, która zostanie przeznaczona na odnowienie wejścia do świątyni. Dziękujemy scholi, ministrantom, Panu organiście i Pani zakrystiance, dziękujemy Paniom katechetkom i Mamom z czwórki komunijnej.
  Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./ Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii. 
 1. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz.: 17.30.
  W najbliższy wtorek o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo majowe w Habdzinie. Przed Mszą świętą będzie możliwość spowiedzi. /26 maja –  majówka w Obórkach/.

 2. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się promocja nowych ministrantów.

 3. Wznowiliśmy przygotowania do sakramentu bierzmowania: dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z pierwszego roku przygotowań.

 4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Obchód uroczystości rozpoczniemy wigilią w sobotę 22 maja o godz. 18.00. Na modlitewne czuwanie zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wraz z Mieszkańcami na Mszę świętą do Ciszycy. /godz. 15.00/ Niestety z  powodu pandemii w tym roku nie będzie festynu. Planowane jest przedstawienie dla najmłodszych.

 5. Jutro Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii.

 6. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

 7. W ostatnim czasie odszedł od nas:  Janusz WĘCŁAWIAK. Wieczny odpoczynek …

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
09.05.2021  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, która zostanie przeznaczona na odnowienie wejścia do świątyni. Dziękujemy za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii.
  /Przypominamy, że w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2, należy też zachować  dystans co najmniej 1,5 m oraz zasłaniać usta i nos./
  Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie wspierają osoby starsze i zależne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i teren wokół niej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz Parafii. 
 1. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz.: 17.30.
  W poszczególne wtorki maja księża dołączają do mieszkańców wiosek modlących się przy kapliczkach. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo majowe w Ciszycy przy figurce MB Fatimskiej. Przed Mszą świętą będzie możliwość spowiedzi. /19 maja majówka w Habdzinie/.

 2. Jutro, w poniedziałek 10 maja na godz. 19.00 ks. proboszcz zaprasza na spotkanie odpowiedzialnych zespołów parafialnych.

 3. W czwartek 13 maja pierwszy w tym roku dzień fatimski. Wyjątkowo zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy świętej porannej.

 4. W sobotę 15 maja o godz. 16.00 Msza święta i zawierzenie św. Józefowi w ramach diecezjalnej pielgrzymki Domowego Kościoła.

 5. Wznowiliśmy spotkania przed I Komunia Świętą:
  – we środę o godz. 19.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla dzieci z kl. III SP w Opaczy /gr.1/
  – we czwartek o godz. 16.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla dzieci z kl. III SP NoBell,
  – we czwartek o godz. 19.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla dzieci z kl. III SP w Opaczy /gr.2/,
  – w piątek o godz. 19.00 przygotowanie kościoła,
  – w sobotę o godz. 10.00, 12.00 i 14.00 uroczystość I Komunii Świętej.

 6. Wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania: dziś o godz. 19.00 drugi rok przygotowań, 16 maja godz. 19.00 pierwszy rok przygotowań.

 7. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 8. Na prośbę Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Pana Kazimierza Jańczuka przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Osoby starsze zachęcamy do skorzystania z pomocy najbliższych w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

 9. W ostatnim czasie odeszła od nas: Krystyna PEŁKA. Wieczny odpoczynek …