Plan rekolekcji WIELKOPOSTNYCH


Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP


w Konstancinie-Jeziornie

AD 2018

Rekolekcje wygłosi Ks. dr Jarosław Piłat

 

Piątek – 16 MARCA AD 2018

 

Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz.

8.30 i 18.00

 

Spowiedź poranna od godz. 8.00

Spowiedź popołudniowa od godz. 17.00

 

15.00 –      Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najśw. Sakr.

17.30 –      Droga Krzyżowa dla Dzieci

Po Mszy św. wieczornej –  Droga Krzyżowa dla Młodzieży i Dorosłych oraz Adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim

 

Sobota – 17 MARCA AD 2018

 

Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz.

8.30 i 18.00

 

Spowiedź poranna od godz. 8.00

Spowiedź popołudniowa od godz. 15.00

 

15.00 –      Różaniec (tajemnice bolesne) i adoracja Najśw. Sakr.

Po Mszy św. wieczornej –  Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim

 

Odpust Parafialny –  NIEDZIELA –

18 MARCA AD 2018

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.

8.30 – 10.30 – 12.00 – 18.00

 

Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 12.00


z Litanią do św. Józefa i procesją wokół kościoła


pod przewodnictwem naszego Rekolekcjonisty

 Ks. dr Jarosława Piłata

 
 

60 - lecie Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie

 

28 maja 2017 r. od godz. 12:00

W tym roku nasza wspólnota obchodziła 60. rocznicę erygowania Parafii w Mirkowie. Nasz kościół, wybudowany w ciągu trzech lat i użytkowany od 1909 roku, był na początku tylko filią parafii św. Zygmunta w Słomczynie. Dekretem Sługi Bożego ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego z marca 1957 roku w Mirkowie została ustanowiona odrębna Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP. Tę diamentową rocznicę obchodziliśmy nieco bardziej uroczyście. W niedzielę 28 maja odbył się festyn parafialny. Tego dnia, oprócz uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, będziemy mogliśmy uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które uświetniły nasze obchody, m. in. Rajd Papieski, występy artystyczne czy loterię fantową. Dzięujemy szczególnie za wspólną organizację naszego święta. Dziękujemy Parafianom, którzy dostarczyli fantów, które były nagrodami w naszej loterii. Zorganizowaliśmy również wystawę historycznych zdjęć naszego kościoła i Parafian na jego tle. Dziękujemy wszystkim, którzy takie udostępnili ze swoich prywatnych zbiorów na czas trwających obchodów. Jeszcze raz, gorąco dziękujemy za to wspólne świętowanie - zarówno samm Parafianom, jak i wszystkim naszym zacnym Gościom!

Szczególnym elementem tego świętowania były też dwa konkursy z jubileuszowymi nagrodami, które rozstrzygnęliśmy w dniu festynu. Dla dzieci zorganizowany był konkurs plastyczny (w dowolnej technice) na przedstawienie postaci św. Józefa, Oblubieńca Maryi. Prace konkursowe przekazano katechetom do poniedziałku (22 V). W drugim konkursie, skierowanym do wszystkich, zarówno dzieci i dorosłych, ocenialiśmy najlepsze kostiumy ukazujące Świętą Rodzinę - Józefa i Maryję. W tych przebraniach trzeba było się zaprezentować przed specjalnym jury w dniu festynu. Dziękujemy za udział w obu konkursach! Korzystając z okazji Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom.


60-lecie Parafii - plakat

60-lecie Parafii - plakat

 

VII Rajd Papieski - plakat

VII Rajd Papieski - plakat