Plan rekolekcji WIELKOPOSTNYCH


Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP


w Konstancinie-Jeziornie

AD 2019

Rekolekcje wygłosi Ks. dr Jarosław Mrówczyński

Zastępca Sekretarza Generalnego

Konferencji Episkopatu Polski

 

ODPUST PARAFIALNY –  NIEDZIELA


17 MARCA AD 2019


Msze św. z nauką rekolekcyjną


o godz. 8.30 – 10.30 – 12.00 – 18.00Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 12.00

(z kazaniem do dzieci i dorosłych)

oraz Litanią do św. Józefa i procesją wokół kościoła

pod przewodnictwem naszego Rekolekcjonisty
 Ks. dra Jarosława Mrówczyńskiego


17.30 Nabożeństwo „Gorzkich żali” z nauką pasyjnąPONIEDZIAŁEK – 18 MARCA AD 2019


Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 i 18.00Spowiedź poranna od godz. 8.00 do 10.00 (z przerwą na naukę)

Spowiedź popołudniowa od godz. 16.00

15.00 –    Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakr.
19.00 –    Nauka stanowa dla kobiet
19.30 –    Adoracja Najświętszego Sakramentu
21.00 –    Apel JasnogórskiWTOREK – 19 MARCA AD 2019

DZIEŃ SPOWIEDZI REKOLEKCYJNEJ


Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 i 18.00Spowiedź poranna od godz. 8.00 do 10.00 (z przerwą na naukę)
Spowiedź popołudniowa od godz. 16.00 do 18.15 i od 19.30 do 21.00

15.00 –    Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najśw. Sakr.
19.00 –    Nauka stanowa dla mężczyzn
19.30 –    Adoracja dla Młodzieży i Dorosłych
21.00 –    Apel Jasnogórski

 


ŚRODA – 20 MARCA AD 2019


Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 i 18.00Spowiedź poranna od godz. 8.00 do 10.00 (z przerwą na naukę)
Spowiedź popołudniowa od godz. 16.00

15.00 –    Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakr.
17.00 –    Różaniec prowadzony przez Koła Żywego RóżańcaNa zakończenie Mszy św. wieczornej –


Uroczyste błogosławieństwo końcowe
 

60 - lecie Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie

 

28 maja 2017 r. od godz. 12:00

W tym roku nasza wspólnota obchodziła 60. rocznicę erygowania Parafii w Mirkowie. Nasz kościół, wybudowany w ciągu trzech lat i użytkowany od 1909 roku, był na początku tylko filią parafii św. Zygmunta w Słomczynie. Dekretem Sługi Bożego ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego z marca 1957 roku w Mirkowie została ustanowiona odrębna Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP. Tę diamentową rocznicę obchodziliśmy nieco bardziej uroczyście. W niedzielę 28 maja odbył się festyn parafialny. Tego dnia, oprócz uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, będziemy mogliśmy uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które uświetniły nasze obchody, m. in. Rajd Papieski, występy artystyczne czy loterię fantową. Dzięujemy szczególnie za wspólną organizację naszego święta. Dziękujemy Parafianom, którzy dostarczyli fantów, które były nagrodami w naszej loterii. Zorganizowaliśmy również wystawę historycznych zdjęć naszego kościoła i Parafian na jego tle. Dziękujemy wszystkim, którzy takie udostępnili ze swoich prywatnych zbiorów na czas trwających obchodów. Jeszcze raz, gorąco dziękujemy za to wspólne świętowanie - zarówno samm Parafianom, jak i wszystkim naszym zacnym Gościom!

Szczególnym elementem tego świętowania były też dwa konkursy z jubileuszowymi nagrodami, które rozstrzygnęliśmy w dniu festynu. Dla dzieci zorganizowany był konkurs plastyczny (w dowolnej technice) na przedstawienie postaci św. Józefa, Oblubieńca Maryi. Prace konkursowe przekazano katechetom do poniedziałku (22 V). W drugim konkursie, skierowanym do wszystkich, zarówno dzieci i dorosłych, ocenialiśmy najlepsze kostiumy ukazujące Świętą Rodzinę - Józefa i Maryję. W tych przebraniach trzeba było się zaprezentować przed specjalnym jury w dniu festynu. Dziękujemy za udział w obu konkursach! Korzystając z okazji Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom.


60-lecie Parafii - plakat

60-lecie Parafii - plakat

 

VII Rajd Papieski - plakat

VII Rajd Papieski - plakat