04:24:28

UWAGA !!!

 

Umiłowane Dzieci! Drodzy Rodzice Dzieci I.-komunijnych!!!

Do Waszej tegorocznej Uroczystości, która miała się odbyć w połowie maja, pozostało już tylko kilka tygodni. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna, która objęła cały kraj, postępująca liczba osób zarażonych i kolejne obostrzenia dotykające naszego normalnego życia i funkcjonowania, poważnie zakłóciły nie tylko Wasze życie rodzinne i szkolne, ale także nasze I.-komunijne przygotowania. 

Świadomi tego, że chcecie być dobrze przygotowani i przeżywać tę Uroczystość w pokoju serca i wewnętrznej radości, bez obawy o to, że ktoś z Waszych gości nie będzie mógł dotrzeć do naszej świątyni i dzielić z Wami niezwykłej radości pierwszego pełnego spotkania z Chrystusem w Eucharystii, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu I. Komunii św. w tym roku.

Uroczystość tę przenosimy na drugi weekend października AD 2020!

A zatem planujemy, by odbyła się w następującym porządku:

 

* w sobotę 10 października 2020 r. o godz. 12.00 - dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaczy,   ze Szkoły Prywatnej „No bell” i uczących się w Szkołach poza terenem naszej Parafii

 

* w niedzielę 11 października 2020 r. o godz. 12.00 - dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego.

 

Mamy nadzieję, że to pozwoli Wam spokojnie przeżyć najbliższe przedwakacyjne tygodnie domowej koniecznej kwarantanny, a opóźnienie samej Uroczystości pobudzi Was do jeszcze większego umiłowania Boga i  głębszego pragnienia przyjęcia Pana Jezusa do Waszego serca.

 

Szczęść Boże!

 

Kapłani, Katecheci i członkowie Zespołu katechetycznego Parafii św. Józefa, Oblubieńca NMP 

 
 

 

Wykaz dokumentów potrzebnych, aby zgłosić dziecko do przygotowania do udziału w Uroczystości I. Komunii św. w naszej Parafii (formalności załatwiamy w kancelarii parafialnej lub zakrystii):

1.    Deklaracja zgłoszeniowa dziecka (wypełniona i podpisana przez Rodziców, będzie dostępna od 15 września 2019 r. [termin I. spotkania Rodziców] w zakrystii lub w kancelarii wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem.

2.    Metryka chrztu dziecka (z parafii, gdzie dziecko było ochrzczone; jeśli chrzest odbył się w naszym kościele nie ma potrzeby, aby ją fizycznie przedstawiać - wystarczy podać numer aktu chrztu, który można sprawdzić w kancelarii parafialnej).

3.    W przypadku, gdy do I Komunii św. w naszym kościele przystępuje dziecko zamieszkałe na terenie innej parafii, wymagana jest pisemna zgoda z parafii miejsca zamieszkania na przygotowanie oraz przystąpienie do I. Komunii św. w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie.

4.    Opinia katechety będzie potrzebna dopiero w kwietniu 2020 roku (zwłaszcza, jeśli dziecko uczy się w szkole zlokalizowanej poza! terenem naszej Parafii).

5.    Opłata (przeznaczona na zakup wszystkich pomocy, które będą przekazywane dzieciom w trakcie całego przygotowania, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią).WSZYSTKIE DOKUMENTY BĘDĄ PRZYJMOWANE TYLKO W KOMPLECIE DO 15 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU!
 

z serdecznym pozdrowieniem życząc udanych i Bożych wakacji

Szczęść Boże!

ks. Robert
Proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie