W tym tygodniu

Ogłoszenia parafialne z dnia 20.08.2017 r.

20. Niedziela zwykła

1.             Dziękujemy siedmiu mieszkankom domków przy ul. Mirkowskiej od numeru 24 do 57 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką posługę prosimy Parafian zamieszkałych przy ul. Sosnowej, Rynkowej i Brzozowej. Wszystkich, którzy zabiegają o porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół świątyni i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.             Od ostatniego czwartku (17 VIII) Figura Matki Bożej Fatimskiej nawiedza domy mieszkańców Habdzina począwszy od najniższych numerów. Według ustalonego wcześniej porządku będzie kolejno w domach do skrzyżowania, następnie wzdłuż czarnej drogi, w kierunku Łęgu i powróci do skrzyżowania od strony Opaczy. Porządek całej wizyty jest dostępny w zakrystii i u p. Sołtys Agaty Wilczek.

3.             Jak już informowaliśmy, decyzją władz Archidiecezji Warszawskiej ks. Marcin Kowalczyk został odwołany ze swojego stanowiska w naszej Parafii i skierowany do pełnienia posługi kapelana Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz Hospicjum Stacjonarnego w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu. Dzisiaj żegnamy ks. Marcina, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 12.00. Jest to jego ostatnia niedzielna posługa w naszej Parafii w roli wikariusza. Dziękujemy Bogu za dwa lata, jakie spędził w naszej wspólnocie, za całą jego kapłańską postawę, oddanie i poświęcenie w pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Życzymy opieki Matki Bożej i św. Józefa, Jej Oblubieńca i naszego Patrona, w nowym miejscu posługi. Szczęść Boże!

4.             Gorąco dziękujemy grupie Parafian, którzy pod kierunkiem naszego Organisty, p. Tadeusza, w miniony wtorek, w dniu Uroczystości Wniebowzięcia Maryi, wykonali Akatyst, czyli modlitewny śpiew ku czci NMP, a dziś jako chór parafialny [będą] uczestniczyli w liturgicznym pożegnaniu ks. Marcina. Bóg zapłać! Jednocześnie przypominamy, że powitanie nowego wikariusza, ks. Radosława, odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 03 września br.

5.             W tym tygodniu po raz ostatni w trakcie tegorocznych wakacji będziemy odprawiać Msze św. codzienne według porządku wakacyjnego, czyli w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 7.00, zaś w środę, piątek i sobotę o godz. 18.00. Analogicznie będzie też czynna kancelaria parafialna. Od poniedziałku (28 VIII) powraca normalny, tygodniowy porządek nabożeństw.

6.             W związku z katastrofalnymi wichurami, jakie nawiedziły niedawno Polskę, dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym. Można także udzielić swojej pomocy wysyłając sms (koszt 2,46 zł) o treści ?WICHURA? na numer 72052. Szczegółową informację znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

7.             Serdecznie witamy w naszej świątyni ostatnich wakacyjnych Gości. Naszym Parafianom, dzieciom, młodzieży, studentom, rodzinom i wszystkim, którzy dopiero teraz mogą rozpocząć swoje urlopy i wyjazdy, życzymy niezmiennie radosnego, Bożego oraz bezpiecznego wypoczynku. A każdemu przypominamy
o udziale w niedzielnej i świątecznej Mszy św.!

 

 

  

1.             Dziękujemy mieszkańcom domów przy ul. Mirkowskiej 34, 36 i 38 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy, aby o porządek i czystość
w świątyni zadbali mieszkańcy domów przy ul. Mirkowskiej 40, 42 i 44. Wszystkie osoby, które sumiennie uczestniczą w tej wyjątkowej posłudze polecamy w modlitwie szczególnie
w środę wieczorem w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.             W najbliższy czwartek (21 VII) przybywa do nas 33-osobowa grupa młodzieży z Quebecu
w Kanadzie, która uda się następnie na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Samolot ma wylądować na Okęciu ok. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy Rodziny, które będą ich gościć w swoich domach o przybycie w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, po której będziemy oczekiwać na przyjazd gości. Wszystkich naszych Parafian prosimy o modlitwę
w tej intencji oraz zapraszamy do udziału w dwóch szczególnych wydarzeniach: piątkowej modlitwie adoracyjnej (o godz. 19.00) oraz we Mszy św. w przyszłą niedzielę (24 VII) o godz. 12.00, która będzie sprawowana ze szczególnym udziałem naszych Gości oraz Rodzin,
u których się zatrzymają. Ze szczegółami programu, który został przekazany Rodzinom, można zapoznać się na parafialnej stronie internetowej.

3.             Chciałbym gorąco podziękować 3 osobom, które wczoraj, przez wiele godzin, uczestniczyły
w porządkowaniu domu parafialnego i przygotowaniu go do godnego przyjęcia naszych Gości. Bóg zapłać! Moje podziękowania kieruję też do całego zespołu Parafialnego Centrum ŚDM, które przez cały ostatni rok podejmuje konieczne prace, aby ten pobyt zaplanować, uczynić atrakcyjnym i bezpiecznym. Ostatnie formalne spotkanie tego Zespołu przed wizytą Gości odbędzie się w tę środę (20 VII) o godz. 19.00.

4.             W najbliższy czwartek, w piątek i w sobotę (21-23 VII), podczas pobytu Gości z Kanady, będziemy odprawiać Msze św. rano i wieczorem.

5.             Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazują ofiary na rzecz prac remontowych
w naszej Parafii. W minionym tygodniu przekazano sumę 100,- zł. Bóg zapłać za ofiary!

6.             Zachęcamy osoby dorosłe, które ukończyły 20 lat, a nie są jeszcze bierzmowane, do podjęcia kursu przygotowującego do Sakramentu Bierzmowania, który organizujemy w sierpniu i we wrześniu w naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Pierwsze spotkanie ? w niedzielę (31 VII)
po Mszy św. wieczornej. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się na początku października br.

7.             W przyszłą niedzielę (24 VII) po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa. Zapraszamy!

8.      Zapowiedzi przedmałżeńskie:

          Tomasz Sikorski, kawaler z parafii tutejszej oraz Klaudia Karolina Fabisiak, panna
          z parafii św. Jana Chrzciciela w Kroczewie. Zapowiedź II.

          Sebastian Paweł Kosecki, kawaler oraz Anna Małgorzata Wójcik, panna, oboje z parafii           tutejszej. Zapowiedź I.

          Narzeczonych polecamy modlitwie naszych Parafian. Gdyby ktoś znał kanoniczne   przeszkody           uniemożliwiające zawarcie ważnego, sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy           wymienionymi osobami proszony jest o kontakt z duszpasterzami.

9.             W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina + Sławomira Kulczyka. Polecajmy wspólnie jego duszę Bożemu Miłosierdziu.