Ogłoszenia parafialne z dnia 13.10.2019 r.

28. Niedziela Zwykła

 

1.    Dziękujemy siedmiu osobom, mieszkańcom Habdzina z domów od nr 76 do 90, za pomoc w uporządkowaniu świątyni i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką posługę prosimy ostatnią grupę mieszkańców Habdzina z domów od nr 91 do 108A. Wszystkich, którzy własną pracą zabiegają o ład, porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół niego i przy Krzyżu w parku, polecamy szczególnie w każdą środę w nabożeństwie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Dziś obchodzimy kolejny, XIX. Dzień Papieski, pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Przed kościołami w całej Polsce jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Fundacja zaprasza również na koncert Dnia Papieskiego, który odbędzie się dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny! Zaś w naszej świątyni dziś o godz. 17.00 rozpocznie się ostatnie nabożeństwo fatimskie z procesją Figury Matki Bożej Fatimskiej. Kolejne chwalebne tajemnice różańca, także w ramach nabożeństwa październikowego, będziemy odmawiać podczas procesji wokół naszego kościoła, przedstawiając również intencje, które można jeszcze dziś pozostawić w zakrystii. Do takiej formy wspólnych nabożeństw fatimskich powrócimy dopiero w maju przyszłego roku!

3.    Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka przeżywamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – czas modlitwy, formacji i misyjnego świadectwa, które mają przypomnieć każdemu ochrzczonemu o jego odpowiedzialności za Dzieło Misyjne Kościoła. Towarzyszy nam coroczna akcja „Grosiki dla Afryki i nie tylko…”. Fundusze zebrane w ten sposób przekażemy specjalnemu gościowi, który odwiedzi nas w przyszłą niedzielę i przybliży nam problemy misji katolickich w Papui Nowej Gwinei.

4.    Przypominamy dzieciom o specjalnym konkursie różańcowym. Odmawianie różańca w środy i piątki łączymy z rozważaniami dla dzieci. Za udział w każdym nabożeństwie (przez cały tydzień) dzieci mogą otrzymać specjalną naklejkę przeznaczoną do wklejenia w zeszycie do religii. Tym, którzy zbiorą ich najwięcej, wręczymy nagrody. Rozdamy je w niedzielę (10 XI) na Mszy św. o godz. 12.00.

5.    Za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.00, zapraszamy na kolejne spotkanie Rodziców dzieci I.-komunijnych.

6.    Ponawiamy też zaproszenie dla wszystkich studentów i maturzystów, którzy cenią intelektualne wyzwania i nie boją się stawiać trudnych pytań. W przyszłą niedzielę (20 X), po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu WDF, czyli wieczorów dyskusyjno-formacyjnych. Odbędzie się na plebanii u św. Józefa. Jesteśmy przekonani, że te wieczory okażą się wspaniałą okazją do dyskusji w gronie otwartych, dynamicznych młodych ludzi, a zarazem pomogą zintegrować środowisko studenckie w naszej Parafii. Liczymy na Waszą twórczą obecność. Więcej informacji można uzyskać u ks. Bartłomieja lub poprzez Facebook naszej Parafii.

7.    Przyjmujemy intencje na I. półrocze przyszłego roku. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym w kościele zostały też wyłożone kartki pomocne przy redagowaniu własnych wypominek. Tych, którzy zechcą je złożyć w naszej Parafii, prosimy o ich czytelne wypełnianie, najlepiej drukowanymi literami.

8.    Przedstawiamy ponownie dwa zaproszenia rekolekcyjne. Pierwsze dotyczy spotkań w Domu rekolekcyjnym „Dobry zakątek” w Konstancinie-Jeziornie na bazie duchowości maryjnej św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę (19 X). Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie przed kościołem. Drugie zaproszenie dotyczy ferii zimowych w lutym 2020 roku. Grupa Rodzin zaprasza na rekolekcje połączone z wypoczynkiem w górach. Tygodniowy wyjazd rekolekcyjny do nowego Domu pielgrzyma OO. Salezjanów w Szczyrku rozpocznie się 15 lutego. Bliższe informacje i karty uczestnika są dostępne w zakrystii.

9.    Dziękujemy wszystkim osobom, które w różny sposób wspierają prace remontowe przy ogrodzeniu terenu kościelnego. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie przez naszych Parafian! Dzięki tej ofiarnej pomocy będziemy mogli dokończyć realizację prac przy murze od strony parku. Na resztę musimy poczekać do chwili rozstrzygnięcia wniosków złożonych w Gminie do nowego budżetu na rok 2020.

10.    Jutro przypada w kalendarzu Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom sektora oświaty, Dyrekcjom Szkół, Przedszkoli i Żłobków, drogim Nauczycielom, czynnym i emerytowanym, Katechetom, Pedagogom i Wychowawcom składamy serdeczne życzenia najlepszych owoców i sukcesów w pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą, a na co dzień Bożego pokoju i radości. W intencji całego środowiska szkolnego i akademickiego będziemy się modlić w najbliższą środę (16 X) podczas wieczornej Mszy św. zbiorowej w dniu 41. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową naszego Rodaka, świętego Jana Pawła II, największego i najlepszego Nauczyciela naszych czasów.

11.    Muzeum Ks. Jerzego zaprasza w najbliższą sobotę (19 X) z okazji 35. rocznicy męczeńskiej śmierci błog. Ks. Jerzego Popiełuszki na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Poprzedzi ją piątkowy „Wieczór świadków”. Z kolei w przyszłą niedzielę organizatorzy proponują udział w rodzinnej grze miejskiej „Dobrem zwyciężaj” od godz. 10.00 do 16.00. Oba wydarzenia (poza samą grą miejską) odbywają się w Sanktuarium błog. Ks. Jerzego przy parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

12.    Za tydzień w niedzielę (20 X) parafia w Klarysewie będzie kontynuować akcję honorowego krwiodawstwa w godz. 9.30÷13.30 przed swoją świątynią. Szczegółowe informacje dostępne są również na tablicy ogłoszeń. Podobnie jak zaproszenie skierowane przez Burmistrza naszej Gminy dotyczące osób powyżej 25 roku życia, które chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe na specjalnych 2-dniowych kursach. Numer telefonu podajemy na plakacie.