Ogłoszenia parafialne z dnia 23.06.2019 r.

12. Niedziela Zwykła

 

1.    Dziękujemy pięciu osobom z domu przy ul. Walentynowicz 26 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy mieszkańców bloku przy ul. Mirkowskiej 39A. Wszystkich, którzy własną pracą zabiegają o ład, porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół niego i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę w nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.

2.    Ponownie wyrażamy naszą radość i głęboką wdzięczność dla wszystkich uczestników czwartkowej Uroczystości Bożego Ciała – dla naszych Gości, Sympatyków i Parafian. Szczególne podziękowania kierujemy do autorów projektu i wykonawców czterech ołtarzy: mieszkańców Ciszycy, Opaczy, Habdzina i Mirkowa, którzy jak co roku stanęli na wysokości zadania i z wielkim poświęceniem podjęli się trudu budowy i dekoracji ołtarzy. Dziękujemy za historyczne nawiązania w związku z 40. rocznicą I. pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Dziękujemy za wszystkie imponujące dekoracje kwiatowe. Dziękujemy za pobożny udział w procesji Bożego Ciała Rodzicom i Dzieciom I.-Komunijnym i Rocznicowym w swoich uroczystych strojach, Panu Organiście, chórowi parafialnemu i scholi młodzieżowej za wyjątkowy klimat celebracji podtrzymany liturgicznym śpiewem, całej orkiestrze dętej i asyście za stosowne przygotowanie i przebieg samej liturgii, Szafarzowi Najświętszej Eucharystii, Katechetom, bielankom, ministrantom i lektorom oraz osobom niosącym figury, chorągwie i baldachim, osobom prowadzącym kapłana z monstrancją, fotografom, Policji i Straży Miejskiej za profesjonalny nadzór trasy. Słowa uznania kierujemy także do wszystkich, którzy odważyli się ozdobić swoje domy, balkony i okna na trasie naszej świątecznej procesji. Wszystkim – Bóg zapłać!

3.    W ostatnim tygodniu czerwca przypada jeszcze kilka znaczących świąt kościelnych. Jutro (24 VI) – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w czwartek (27 VI) – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków i ostatnia mała procesja wokół kościoła; w piątek (28 VI) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ oraz w sobotę (29 VI) – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, ze zbiórką tacy, która będzie przeznaczona na daninę św. Piotra oraz także możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla osób posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub Biskupa.

4.    Z racji na piątkową Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (28 VI) ponownie będziemy mieli możliwość skorzystania z dyspensy na spożywanie pokarmów mięsnych udzieloną pod zwykłymi warunkami, czyli wraz z modlitwą zadośćuczynienia według intencji papieskich.

5.    Parafia w Klarysewie przypomina o kolejnej akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się dzisiaj w godz. 9.30-13.30 przed plebanią przy ul. Słonecznej, zaś Ośrodek Zdrowia w Opaczy zaprasza na bezpłatne badania wzroku w środę (26 VI) od godz. 9.00 do 10.00. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach przed kościołem.

6.    Parafia św. Zygmunta w Słomczynie ponownie przypomina, że Stolica Apostolska ustanowiła dla kościoła parafialnego w Słomczynie, w trzechsetną rocznicę jego budowy, specjalny Rok Jubileuszowy od 30 VI tego roku do 30 VI roku 2020. W związku z tym Parafia św. Zygmunta zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości inicjującej Rok Jubileuszowy, aby móc zaczerpnąć z bogactw duchowych płynących z przyznanego w tym czasie odpustu. Uroczystego otwarcia tegoż Jubileuszu dokona w przyszłą niedzielę (30 VI) Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Metropolita Warszawski, podczas Mszy św. o godz. 12.00.

7.    Zapraszamy również na pielgrzymkę do Częstochowy organizowaną z racji 28. rocznicy istnienia Radia Maryja, która jest planowana na niedzielę (14 VII br.) Kontakt do organizatorów jest podany na plakacie przed świątynią.

8.    Do końca czerwca codzienna liturgia będzie sprawowana według normalnego porządku, rano i wieczorem. Od początku lipca będziemy odprawiać tylko jedną Mszę św. dziennie, zaś kancelaria parafialna zmieni swoje godziny otwarcia stosownie do porządku Mszy św., tzn. będzie czynna tylko rano (od 8.00 do 9.00) po porannej Mszy św., a od 17.00 do 17.45 – wtedy, kiedy będzie wypadać wieczorna Eucharystia (oprócz sobót). Wakacyjny porządek będzie obowiązywać do końca sierpnia.

9.    W zakrystii jest dostępny lipcowy numer miesięcznika „Oremus” zawierający czytania mszalne i komentarze. Prenumeratorów prosimy o odbiór swoich egzemplarzy w zakrystii.

10.    Na parafialnej stronie internetowej zostały podane terminy przyszłorocznych uroczystości komunijnych. Dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Macieja Rataja w Opaczy oraz Szkoły Prywatnej „No Bell” przy ul. Mirkowskiej będzie to sobota 16 maja, zaś dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego przy ul. Bielawskiej – niedziela 17 maja. Obie uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00. Rocznica I. Komunii św. będzie obchodzona w niedzielę 24 maja 2020 roku.

11.    Uprzedzając wakacyjne wyjazdy naszych Parafian, dzisiaj po każdej Mszy św., odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych, rowerów i motocykli, które posłużą nam w sezonie urlopowym. Wraz z błogosławieństwem pojazdów będziemy oferować kierowcom drobne pamiątki. Właściwy obrzęd poświęcenia zostanie tradycyjnie zorganizowany również za miesiąc, w niedzielę (21 VII) poprzedzającą wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców.

12.    W dniu Ojca składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Tatusiom, aby w naszym Patronie, św. Józefie, odnajdywali wciąż aktualny wzór człowieka pełnego miłości, pokoju serca i prawdziwie zatroskanego o dobro swoich bliskich. Szczęść Boże!

13.    Wszystkim zaś życzymy Bożego, dobrego i udanego wypoczynku, zachęcamy do ostrożności na drogach i nad wodą, i przypominamy o udziale we Mszy św. niedzielnej i w uroczystości. Niech Pan prowadzi was szczęśliwie swoimi drogami!