Ogłoszenia parafialne z dnia 18.08.2019 r.

20. Niedziela Zwykła

 

1.    Dziękujemy kilku osobom, które, poza ustalonym porządkiem, dobrowolnie pomogły nam w zadbaniu o czystość świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy mieszkańców domków jednorodzinnych przy ul. Mirkowskiej od nr 24 do 57. Wszystkich, którzy własną pracą zabiegają o ład, porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół niego i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę w nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie Msze św. codzienne będziemy odprawiać według wakacyjnego porządku: w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 7.00, zaś w środy, piątki i soboty o godz. 18.00. Podobnie będzie otwarta kancelaria parafialna: w poniedziałki, wtorki i czwartki (od godz. 8.00 do 9.00), zaś w środy i piątki po południu (od 17.00 do 17.45). W soboty kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.    Bardzo dziękujemy osobom indywidualnym, rodzinom i grupom parafialnym za modlitewne i materialne wsparcie remontu ogrodzenia. W minionym tygodniu przekazano łącznie tysiąc złotych. Nie zakończyliśmy jeszcze prac przy pierwszym odcinku od strony parku, a koszty przekroczyły już sumę 30 tys. złotych. Bóg zapłać za wszelką pomoc w tym kosztownym przedsięwzięciu!

4.    W najbliższą sobotę (24 VIII) obchodzimy święto św. Bartłomieja Apostoła, który jest patronem naszego wikariusza, księdza Bartka. Zapraszamy na Mszę św. w intencji czcigodnego Solenizanta, którą odprawimy w sobotę o godz. 18.00. Już dziś składamy ks. Bartkowi życzenia wszelkiego Bożego błogosławieństwa: aby św. Józef, nasz Patron oraz Jego Oblubienica, Najświętsza Maryja Panna budzili w jego sercu głębokie pragnienie świętości i szczere zaangażowanie w kapłańską posługę pełną Bożych owoców i radości. Szczęść Boże!

5.    W następną sobotę (31 VIII) odbędzie się spotkanie całego Zespołu Katechetycznego naszej Parafii przed nowym rokiem szkolnym i katechetycznym. Początek spotkania o godz. 15.00. Zapraszamy!

6.    Serdecznie witamy w naszej świątyni ostatnich wakacyjnych Gości i sympatyków naszej Parafii. Wszystkim, którzy przebywają wciąż na wakacjach życzymy Bożego, spokojnego oraz błogosławionego czasu urlopu i bezpiecznego powrotu do domu! Szczęść Boże!