Ogłoszenia parafialne z dnia 18.02.2018 r.

I. Niedziela Wielkiego Postu

 

1.    Dziękujemy dwóm osobom z bloku przy ul. Walentynowicz 21 B (z II. i III. piętra) za pomoc przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy mieszkańców tego samego bloku przy ul. Walentynowicz 21 C. Wszystkich, którzy swoją pracą zabiegają o ład i porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół świątyni i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Dziś zapraszamy Rodziców dzieci I.-komunijnych na przedostatnie spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 12.00.

3.    Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przekazane na utrzymanie kleryków Warszawskiego Seminarium Duchownego, zaś za tydzień w całej Polsce będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy ewangelizacyjnej misjonarzom. Tego dnia, podczas tzw. niedzieli „Ad gentes”, podejmujemy za nich szczególną modlitwę na znak solidarności dziełem misyjnym całego Kościoła, z ich wielkim trudem i ofiarą.

4.    Środą popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czyli przygotowania do przeżycia Świąt Paschalnych. Zapraszamy również na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Uczestnicząc w nich w tym czasie można każdorazowo uzyskać odpust zupełny:

•    Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.30

•    Drogi Krzyżowe – w piątki o godz. 17.30 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży i dorosłych.

5.    Dzieciom proponujemy trzy konkursy wielkopostne. Jeden związany po prostu z systematycznym udziałem w Drodze Krzyżowej. W piątki, po nabożeństwie, dzieci otrzymują kolejne elementy układanki, które trzeba odpowiednio złożyć i nakleić na jedną kartę. Drugi konkurs nosi tytuł «Chusta Weroniki». Prosimy dzieci o przygotowanie wizerunku twarzy Jezusa, według własnego wyobrażenia, który, pozostał na chuście Weroniki, jak mówi tradycja, w trakcie Drogi Krzyżowej Zbawiciela. Prosimy, aby te prace wykonać dowolną techniką, ale tylko na płótnie i złożyć do dnia 11 marca. Trzeci konkurs, na najpiękniejszą palmę, rozstrzygniemy w Niedzielę Palmową. W każdym konkursie przewidujemy drobne nagrody.

6.    W tym tygodniu zapraszamy na spotkania w małych grupach prowadzone przez animatorów dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Każdy wybiera stałą przynależność tylko do jednej grupy. Terminy spotkań są następujące:

•    Poniedziałek – godz. 19.00 (grupa męska)

•    Wtorek – godz. 19.00 (grupa męska)

•    Czwartek – godz. 16.30 lub 19.00 (grupy żeńskie)

•    Piątek – godz. 18.30 (grupa żeńska) i godz. 19.00 (grupa męska)

    Terminy zostały też umieszczone na naszej stronie internetowej. Spotkania odbywają się w Sali na dole domu parafialnego. Zapraszamy!

7.    Dziękujemy za ofiary składane na remont zabytkowego ogrodzenia. W tym tygodniu przekazano 50,- zł. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą wspierają wszystkie nasze prace renowacyjne i modernizacyjne. Bóg zapłać!

8.    Dziękujemy mieszkańcom Porąbki, którym mogliśmy złożyć wizytę kolędową w minionym tygodniu za oczekiwanie na kapłana, życzliwe i serdeczne spotkania, za dzielenie się swoją wiarą i problemami życia codziennego, za wszelkie spostrzeżenia i uwagi dotyczące naszej Parafii i kościoła. Dziękujemy też za odprowadzanie kapłana do kolejnego domu oraz za wszystkie ofiary składane w trakcie kolędy. Bóg zapłać!

9.    W tym tygodniu porządek wizyty będzie następujący:

•    W poniedziałek (19 II) – ul. Bielawska 36 B [1 kapłan]

•    We wtorek (20 II) – ul. Brzozowa domki [2 kapłanów]

•    W środę (21 II) – ul. Bielawska 28 [1 kapłan]

•    W czwartek (22 II) – ul. Bielawska 36 C (klatki od I do IV) [2 kapłanów]

•    W piątek (23 II) – ul. Bielawska 36 C (klatki V i VI) [1 kapłan]

•    W sobotę (24 II) – ul. Bielawska 36 D oraz domki ul. Bielawska i Paproci.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę o godz. 9.30. Tych, którzy wiedzą wcześniej o swojej nieobecności, prosimy o przekazanie informacji sąsiadom lub kapłanom, co ułatwi nam przeprowadzenie kolędy.

10.    Do zakończenia kolędy Msze św. codzienne będą odprawiane o godz. 7.00 rano, z wyjątkiem środy i soboty, kiedy będzie również Msza wieczorna. Kancelaria parafialna czynna jest analogicznie: rano od 8.00 do 9.00 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, zaś w środy i soboty tylko po południu od 19.00 do 20.00.

11.    Na czas Wielkiego Postu chcemy zaproponować dwa szczególne sposoby wypełnienia uczynków miłosierdzia, jeden już znany i drugi zupełnie nowy. Pierwszy z nich to kosze umieszczone jak zwykle przy ołtarzu przeznaczone na wielkopostną jałmużnę. Można w nich składać dary miłosierdzia, czyli produkty żywnościowe o przedłużonej trwałości, które przed Świętami przekażemy osobom chorym lub potrzebującym w naszej Parafii. Drugi sposób to inicjatywa, która opiera się na ubiegłorocznej akcji pomocy pewnej konkretnej rodzinie w Syrii, której przekazywaliśmy co miesiąc wspólnie zbieraną kwotę. Chcemy uruchomić program pomocy «Rodzina – Rodzinie», ale na terenie naszej Parafii. Jest takich rodzin potrzebujących sporo, o czym przekonujemy się dobitnie podczas wizyty duszpasterskiej odwiedzając Parafian. Jeśli znajdą się pośród nas Rodziny chcące pomagać materialnie innym Rodzinom z Parafii w ich codziennym życiu, zakupie lekarstw, żywności czy innych niezbędnych wydatkach, prosimy o zgłoszenie tego do duszpasterzy. Przekażemy wtedy kontakt do konkretnych osób, potrzebujących stosownej i dłuższej, nie tylko jednorazowej, pomocy. Zachęcamy tych, którzy mogą, do podjęcia tej formy realizacji przykazania miłości bliźniego.

12.    Policja apeluje o ostrożność w związku z nasileniem się na naszym terenie wyłudzeń i kradzieży metodą na wnuczka lub na policjanta. Policja nigdy nie prosi o pilne przekazanie jej pieniędzy, kosztowności, telefonów, obrazów czy innych cennych dokumentów lub przedmiotów. Prosimy o rozwagę!