Ogłoszenia parafialne z dnia 17.02.2019 r.

6. Niedziela Zwykła

 

1.    Dziękujemy trzynastu osobom zamieszkałym w bloku przy ul. Walentynowicz 21C za pomoc w uporządkowaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy mieszkańców bloku przy ul. Anny Walentynowicz 21D. Wszystkich, którzy regularnie pomagają nam utrzymać czystość i porządek w kościele oraz wokół niego i przy krzyżu w parku polecamy w każdą środę, w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    W ostatnią niedzielę podczas uroczystej Mszy św. z okazji Światowego Dnia Chorego, udzieliliśmy sakramentu Namaszczenia Chorych 38 osobom. To ogromna radość dla całej naszej wspólnoty, że praktyka tego Sakramentu staje się coraz bardziej powszechna i zrozumiała jako wsparcie dla chorego w jego drodze upodobnienia do Chrystusa cierpiącego, a nie tylko w obliczu śmierci. Pamiętajmy o chorych również w naszej osobistej modlitwie.

3.    Dziękujemy naszym Parafianom, mieszkańcom bloków przy ul. Walentynowicz, którym mogliśmy złożyć wizytę kolędową w minionym tygodniu, za oczekiwanie na kapłana, serdeczne i życzliwe przyjęcie, za dzielenie się swoimi radościami i troskami dnia powszedniego, za wszelkie spostrzeżenia i uwagi dotyczące funkcjonowania naszej wspólnoty i kościoła. Dziękujemy też za wszystkie ofiary składane w trakcie kolędy na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać!

4.    Zbliżamy się do zakończenia tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Będziemy ją rozpoczynać o godz. 16.00, z wyjątkiem soboty, kiedy wyruszymy o godz. 10.00. Porządek odwiedzin będzie następujący:

•    W poniedziałek: kolędy nie będzie

•    We wtorek (19 II): bloki przy ul. Walentynowicz 21 H + 21 I

•    W środę (20 II): blok przy ul. Walentynowicz 21 J

•    W czwartek (21 II): bloki przy ul. Walentynowicz 21 K + 21 L + 21 N

•    W piątek (22 II): [od 16.00] domki jednorodzinne przy ul. Walentynowicz oraz [od 17.00] blok przy ul. Walentynowicz 21 M

•    W sobotę (23 II) [od g. 10.00]: blok przy ul. Walentynowicz 21 R.

Z góry dziękujemy za oczekiwanie i możliwość spotkania w każdym domu z jego mieszkańcami. Tych, którzy wiedzą wcześniej o swojej nieobecności, prosimy o przekazanie informacji do duszpasterzy lub sąsiadom, co ułatwi nam realizację wizyty duszpasterskiej.

5.    Do zakończenia kolędy Msze św. codzienne będą odprawiane o godz. 7.00 rano, a w środę i sobotę również o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna rano (od godz. 8.00 do 9.00) w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, zaś w środę i sobotęy (po Mszy św. wieczornej) od godz. 19.00 do 20.00.

6.    Dziś zapraszamy dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. na Mszę św. inicjacyjną i spotkanie formacyjne na godz. 12.00, na którym rozdamy dzieciom pamiątkowe Pismo św. Rodzicom zaś przypominamy o konferencji na spotkaniu, które odbędzie się w następną niedzielę (24 II) po Mszy św. o godz. 12.00.

7.    Konferencja przedchrzcielna z najbliższego piątku została przeniesiona z racji kolędy na sobotę (23 II). Godzina rozpoczęcia pozostaje bez zmiany, czyli 19.00. Zapraszamy!

8.    Ponawiamy też zaproszenie do bezpłatnego przekazywania 1% od naszych podatków w związku z ich rocznym rozliczeniem na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest także Caritas Polska. Informacje na ten temat znajdziemy na plakacie przed kościołem.

9.    Tradycyjnie od 1. dnia marca będzie możliwość rezerwacji terminów Mszy św. na drugie półrocze tego roku. W ciągu najbliższych dni prosimy o kontakt osoby rozważające zamówienie Mszy św. gregoriańskiej w tym okresie. Taka Msza św. wymaga rezerwacji trzydziestu kolejnych intencji mszalnych, co najłatwiej będzie uczynić właśnie teraz.

10.    Parafia św. Elżbiety w Powsinie zaprasza na bezalkoholowy Bal Małżeński organizowany w Centrum Kultury Wilanów w sobotę (2 III). Koszt udziału to 150 zł od pary. Zgłoszenia można kierować telefonicznie do ks. Stanisława. Numer telefonu i pozostałe informacje dostępne są w ogłoszeniu na tablicy przed kościołem.

11.    Na koniec chcemy gorąco podziękować ks. Bartkowi oraz blisko 20 osobom z różnych wspólnot parafialnych, które wczoraj w godzinach przedpołudniowych uczestniczyły w demontażu szopki i świątecznej dekoracji kościoła. Dziękujemy Paniom z Kół Żywego Różańca, z Grupy charyzmatycznej św. Józefa i Grupy Rodzin, parafialnego chóru i Rady Duszpasterskiej, lektorom i ministrantom oraz tzw. „osobom niezrzeszonym”, także spoza naszej Parafii, które bezinteresownie podjęły się pracochłonnych czynności angażując swój czas, siły i możliwości w troskę o naszą świątynię.

12.    Wczoraj cała Polska żegnała zmarłego 7. lutego byłego premiera naszej umiłowanej Rzeczypospolitej śp. † Jana Olszewskiego. My również polecajmy go wspólnie Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.