Ogłoszenia parafialne z dnia 24.06.2018 r.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

1.    Dziękujemy Parafianom zamieszkałym w blokach przy ul. Walentynowicz 20 i 25 oraz z domków jednorodzinnych przy tej ulicy za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy mieszkańców bloków przy ul. Walentynowicz 22 i 23. Wszystkich, którzy własną pracą zabiegają o ład i porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół świątyni i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Trwa nawiedzenie figury Matki Bożej w domach naszych Parafian. Prosimy o kolejne zgłoszenia, najlepiej we wspólnotach obejmujących całe bloki lub ulice. Może to być doskonała forma okazania wdzięczności Panu Bogu za 100-lecie objawień fatimskich, obchodzone przed rokiem, i świętowane już w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

3.    Dzisiaj gościmy w naszej świątyni ks. Bartłomieja Warownego, mianowanego nowym wikariuszem w naszej Parafii. Ks. neoprezbiter odprawi dla nas Mszę św. prymicyjną o godz. 12.00 połączoną ze specjalnym błogosławieństwem prymicyjnym. Zapraszamy w południe!

4.    W piątek (29 VI) przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. odprawimy o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu osoby posługujące się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem odmówienia „Wyznania wiary”. Taca zbierana w piątek w świątyniach będzie przeznaczona na tzw. daninę św. Piotra, czyli dawne świętopietrze, jako wsparcie Stolicy Apostolskiej przez wiernych katolików całego świata. Z racji na uroczystość tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.    Udało się wstępnie rozwiązać problem nagłośnienia w naszej świątyni. Jest to niestety rozwiązanie jedynie tymczasowe. Musimy zmienić całe okablowanie, które nie nadaje się do nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. Wzmacniacz i mikrofony są na razie wypożyczone od firmy, z którą prowadzimy rozmowy o kompleksowym nagłośnieniu kościoła i terenu wokół świątyni. Będzie to również przydatne choćby w trakcie planowanego remontu, kiedy trzeba będzie przenieść liturgię poza kościół. Instalacja nowego systemu nagłośnienia nastąpi, zgodnie z obietnicą wykonawcy, przed uroczystością Bierzmowania, która jest zaplanowana na dzień 25 października br. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami wspierają prace remontowe i renowacyjne w naszej świątyni.

6.    Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu na godz. 17.30.

7.    Za tydzień, w niedzielę (1 VII), na Mszy św. o godz. 12.00 pożegnamy wspólnie Ks. Antoniego Kieniewicza, który przez ostatnie pół roku był rezydentem w naszej Parafii i wspierał swoją posługą rozmaite działania duszpasterskie. Ks. Antoni, zgodnie ze wskazaniem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, powraca do swojej nominalnej Parafii w Warszawie na Mokotowie. Dziękując już dzisiaj za jego obecność i ofiarną posługę zapraszamy wszystkich na to szczególne pożegnanie za tydzień w południe.

8.    Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce ze św. Michałem na Jasną Górę oraz w Pielgrzymce przyjaciół Radia Maryja, które odbędą się w sobotę i niedzielę (7 i 8 VII). Szczegóły programu znajdziemy na plakatach, podobnie jak informacje o uroczystościach w sąsiedniej parafii w Powsinie, które odbędą się 1 lipca.