Ogłoszenia parafialne
W tym tygodniu

 

 

Ogłoszenia parafialne z dnia 17.09.2017 r.

24. Niedziela zwykła


1.    Dziękujemy Parafianom zamieszkałym w Habdzinie w domach od numeru 1 do 15 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką posługę prosimy również osoby zamieszkałe w Habdzinie w domach od numeru 16 do 29. Wszystkich, którzy zabiegają o porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół świątyni i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Jutro, w poniedziałek (18 IX), przypada święto patronalne naszej Archidiecezji oraz wszystkich polskich dzieci i młodzieży - wspomnienie św. Stanisława Kostki. Zapraszamy nasze dzieci i młodzież na Mszę św. wieczorną na godz. 18.00, zaś Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z Animatorami, również w najbliższy czwartek (21 IX) na pierwsze powakacyjne spotkanie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa!

3.    Już dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w naszej Parafii. Analogiczne spotkanie, ale dla Rodziców dzieci rocznicowych, odbędzie się za tydzień (24 IX) też po Mszy o godz. 12.00.

4.    W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, jaki miał miejsce na początku lipca br., Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w przyszłą niedzielę (24 IX) w całej Archidiecezji warszawskiej przeprowadzić zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry.

5.    Po okresie wakacyjnym chcemy wznowić działalność grupy "Pomocna dłoń", której członkowie udzielają bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym rady i wsparcia w konkretnych życiowych sytuacjach. Prosimy tych, którzy mogliby służyć swoją wiedzą i doświadczeniem o kontakt w celu ustalenia terminów spotkań dla zainteresowanych. 

6.    Ks. Szymon Nowicki, nasz były wikariusz, organizuje Pielgrzymkę do Lourdes w lipcu 2018 roku. Zainteresowanych prosi o kontakt. Więcej informacji jest dostępnych na plakacie i w zakrystii.

7.    W całej Polsce jest organizowane modlitewne czuwanie pod hasłem "Różaniec do granic" w święto Matki Bożej Różańcowej (7 X). Jest możliwość wspólnego udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie.

8.    Zapowiedzi przedmałżeńskie:

TOMASZ JANKOWSKI, kawaler z parafii św. Rocha w Białymstoku oraz SYLWIA OLIŃSKA, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź I.

Narzeczonych polecamy modlitwom naszych Parafian. Gdyby ktoś znał kanoniczne przeszkody uniemożliwiające zawarcie ważnego, sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, proszony jest o kontakt z duszpasterzami.

1.             Dziękujemy mieszkańcom domów przy ul. Mirkowskiej 34, 36 i 38 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy, aby o porządek i czystość
w świątyni zadbali mieszkańcy domów przy ul. Mirkowskiej 40, 42 i 44. Wszystkie osoby, które sumiennie uczestniczą w tej wyjątkowej posłudze polecamy w modlitwie szczególnie
w środę wieczorem w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.             W najbliższy czwartek (21 VII) przybywa do nas 33-osobowa grupa młodzieży z Quebecu
w Kanadzie, która uda się następnie na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Samolot ma wylądować na Okęciu ok. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy Rodziny, które będą ich gościć w swoich domach o przybycie w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, po której będziemy oczekiwać na przyjazd gości. Wszystkich naszych Parafian prosimy o modlitwę
w tej intencji oraz zapraszamy do udziału w dwóch szczególnych wydarzeniach: piątkowej modlitwie adoracyjnej (o godz. 19.00) oraz we Mszy św. w przyszłą niedzielę (24 VII) o godz. 12.00, która będzie sprawowana ze szczególnym udziałem naszych Gości oraz Rodzin,
u których się zatrzymają. Ze szczegółami programu, który został przekazany Rodzinom, można zapoznać się na parafialnej stronie internetowej.

3.             Chciałbym gorąco podziękować 3 osobom, które wczoraj, przez wiele godzin, uczestniczyły
w porządkowaniu domu parafialnego i przygotowaniu go do godnego przyjęcia naszych Gości. Bóg zapłać! Moje podziękowania kieruję też do całego zespołu Parafialnego Centrum ŚDM, które przez cały ostatni rok podejmuje konieczne prace, aby ten pobyt zaplanować, uczynić atrakcyjnym i bezpiecznym. Ostatnie formalne spotkanie tego Zespołu przed wizytą Gości odbędzie się w tę środę (20 VII) o godz. 19.00.

4.             W najbliższy czwartek, w piątek i w sobotę (21-23 VII), podczas pobytu Gości z Kanady, będziemy odprawiać Msze św. rano i wieczorem.

5.             Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazują ofiary na rzecz prac remontowych
w naszej Parafii. W minionym tygodniu przekazano sumę 100,- zł. Bóg zapłać za ofiary!

6.             Zachęcamy osoby dorosłe, które ukończyły 20 lat, a nie są jeszcze bierzmowane, do podjęcia kursu przygotowującego do Sakramentu Bierzmowania, który organizujemy w sierpniu i we wrześniu w naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Pierwsze spotkanie ? w niedzielę (31 VII)
po Mszy św. wieczornej. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się na początku października br.

7.             W przyszłą niedzielę (24 VII) po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa. Zapraszamy!

8.      Zapowiedzi przedmałżeńskie:

          Tomasz Sikorski, kawaler z parafii tutejszej oraz Klaudia Karolina Fabisiak, panna
          z parafii św. Jana Chrzciciela w Kroczewie. Zapowiedź II.

          Sebastian Paweł Kosecki, kawaler oraz Anna Małgorzata Wójcik, panna, oboje z parafii           tutejszej. Zapowiedź I.

          Narzeczonych polecamy modlitwie naszych Parafian. Gdyby ktoś znał kanoniczne   przeszkody           uniemożliwiające zawarcie ważnego, sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy           wymienionymi osobami proszony jest o kontakt z duszpasterzami.

9.             W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina + Sławomira Kulczyka. Polecajmy wspólnie jego duszę Bożemu Miłosierdziu.