Ogłoszenia parafialne z dnia 15.04.2018 r.

3. Niedziela Wielkanocy

 

1.    Dziękujemy dziewięciu osobom z bloku przy ul. Walentynowicz 21 J za pomoc przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy mieszkańców bloku przy ul. Walentynowicz 21 K. Wszystkich, którzy swoją pracą zabiegają o ład i porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół świątyni i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę wieczorem.

2.    Dziś organizowany jest XIII Marsz Świętości Życia pod hasłem „Jestem za życiem”. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawy o godz. 11.00. Od 12.00 pod Kolumną Zygmunta będzie prowadzona akcja „Pielucha dla malucha” na rzecz niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

3.    Pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte” obchodzimy dziś również II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Przedmiotem lektury jest w tym roku jest list św. Pawła Apostoła do Rzymian. Uroczysta inauguracja dzisiejszego Narodowego Dnia Czytania Pisma św. odbędzie się z udziałem najwyższych władz Polski w katedrze na Wawelu o godz. 10.00.

4.    Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się ostatnie spotkanie formacyjne oraz organizacyjne dla Rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej w Opaczy i Szkoły prywatnej „No Bell” przygotowujących się do I. Komunii św. Analogiczne spotkanie konferencyjno-organizacyjne dla Rodziców dzieci ze Szkoły przy ul. Bielawskiej odbędzie się w następną niedzielę (22 IV).

5.    Dziś w godz. od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 19.00 odbywa się odbiór strojów komunijnych. Zapraszamy do sali na dole na plebanii według ustalonego porządku.

6.    Jutro przypada 91. rocznica urodzin Ojca Świętego Benedykta XVI, a w czwartek 75. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Pamiętajmy w naszej własnej modlitwie o Papieżu-Seniorze i o wszystkich ofiarach wspomnianego powstania!

7.    W środę (18 IV) zapraszamy na spotkanie animatorów prowadzących spotkania dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Początek o godz. 19.00. Spotkania Kandydatów z animatorami odbędą się nie w tym, lecz w następnym tygodniu, czyli po niedzieli po 22 kwietnia.

8.    W piątek (20 IV) zapraszamy dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. ze Szkoły Podstawowej w Opaczy i Szkoły prywatnej „No Bell” na godz. 16.00 na specjalne nabożeństwo pokutne i pierwszą spowiedź komunijną. Prosimy o przyniesienie podpisanych imiennie pamiątkowych obrazków, które zostały już wcześniej rozdane dzieciom.

9.    Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 20E ogłasza nabór do klas I, II oraz III Liceum i zaprasza na dzień otwarty w niedzielę
(22 IV) w godz. 11.00 – 14.00. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

10.    Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie. Bóg zapłać!

11.    W tym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę: śp. + Jadwigę Zagończyk. Polecajmy ją wspólnie Bożemu Miłosierdziu.
 

 

Ogłoszenia parafialne z dnia 08.04.2018 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

1.    Dziękujemy sześciu osobom z bloku przy ul. Walentynowicz 21 I za pomoc przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy mieszkańców bloku przy ul. Walentynowicz 21 J. Wszystkich, którzy swoją pracą zabiegają o ład i porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół świątyni i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę wieczorem.

2.    Dziękujemy Paniom z Kół Żywego Różańca za poprowadzenie Adoracji papieskiej w I. piątek miesiąca. Intencja modlitwy różańcowej na kwiecień: o dar spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej dla wszystkich naszych Parafian.

3.    Dziś zapraszamy na szczególną adorację Najświętszego Sakramentu w Godzinie miłosierdzia, którą rozpoczniemy o godz. 15.00. Adoracja będzie prowadzona przez wspólnotę św. Józefa do godz. 16.00, a następnie będzie możliwość indywidualnej adoracji Pana Jezusa aż do Mszy św. wieczornej. Zapraszamy!

4.    Dziś też nagrodzimy dzieci w dwóch konkursach wielkopostnych: w konkursie „Chusta Weroniki” oraz w rywalizacji na najgorliwszych uczestników marcowych nabożeństw. Zaś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się ostatnie wspólne spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I. Komunii św.

5.    Jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z dnia 25 marca. Msze św. odprawimy w dniu jutrzejszym o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy o modlitwie w tych intencjach.

6.    W tę środę (11 IV) odbędzie się kolejne spotkanie Zespołu Katechetycznego o godz. 16.00 w Sali na plebanii.

7.    W piątek (13 IV) zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową według intencji, które można dostarczać do zakrystii lub kancelarii. W maju, w rocznicę pierwszych objawień, powrócimy do naszej ubiegłorocznej tradycji procesji światła wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej każdego 13. dnia miesiąca. Za miesiąc wznowimy również wizyty naszej Figury w domach parafian, jeśli będą osoby zainteresowane przyjęciem u siebie Matki Bożej Fatimskiej.

8.    W przyszłą niedzielę (15 IV) zapraszamy na ostatnie spotkanie formacyjne dla Rodziców dzieci I.-komunijnych ze Szkoły Prywatnej „No Bell” oraz ze Szkoły Podstawowej w Opaczy. Po konferencji przewidziane jest również spotkanie organizacyjne przed uroczystością I. Komunii św. Analogiczne spotkanie z konferencją dla Rodziców dzieci ze Szkoły przy ul. Bielawskiej odbędzie się w kolejną niedzielę (22 IV).

9.    Również w przyszłą niedzielę organizowany jest XIII Marsz Świętości Życia pod hasłem „Jestem za życiem”. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawy o godz. 11.00. Od 12.00 pod Kolumną Zygmunta będzie prowadzona akcja „Pielucha dla malucha” na rzecz niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

10.    W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. + Małgorzatę Piątek, + Stanisławę Gregorczyk, + Katarzynę Bielecką i + Bolesława Ojcewicza. Polecajmy ich wspólnie Bożemu Miłosierdziu.