Ogłoszenia parafialne
W tym tygodniu

 

 

Ogłoszenia parafialne z dnia 15.10.2017 r.

28. Niedziela zwykła1.    Dziękujemy Parafianom zamieszkałym w Habdzinie w domach od numeru 61 do 75B za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką posługę prosimy ponownie osoby zamieszkałe w Habdzinie w domach od numeru 76 do 90. Wszystkich, którzy zabiegają o porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół świątyni i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Przed tygodniem obchodziliśmy XVII Dzień Papieski. W całej Polsce fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" prowadziła zbiórkę dla swoich stypendystów. W naszej Parafii udało nam się w sumie zgromadzić 1580 zł i 3 gr. Bóg zapłać za ten dar serca wyrażony w złożonych ofiarach!

3.    Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.30. Wszystkie dzieci, nie tylko komunijne, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca, zwłaszcza w poniedziałki, środy i piątki. Dzisiaj dobiega końca termin składania prac w specjalnym konkursie na rozważania różańcowe pięciu tajemnic. Wszystkich, którzy jeszcze posiadają swoje konkursowe prace, prosimy o ich dostarczenie do zakrystii.

4.    Dziś także upływa termin przyjmowania wszystkich dokumentów dzieci, które mają przystąpić do I. Komunii św. w naszej Parafii. Kolejne spotkanie formacyjne dla Rodziców odbędzie się za tydzień (22 X) po Mszy św. o godz. 12.00.

5.    Proponujemy też dzisiaj kolejną edycję akcji "Pola nadziei". Nabywając sprzedawane przed kościołem cebulki żonkili, możemy wspomóc hospicjum dla ciężko chorych dzieci i dorosłych prowadzone w Warszawie przez księży Marianów. Cebulki te można od razu zasadzić przy pamiątkowym obelisku kanonizacyjnym św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za każdy akt miłosierdzia wobec chorych i potrzebujących!

6.    Zachęcamy również do naszej październikowej akcji charytatywnej pt. "Grosiki dla Afryki", tym bardziej, że za tydzień będziemy obchodzić niedzielę misyjną. Taca w przyszłą niedzielę będzie zbierana na misje.

7.    Do maja przyszłego roku zawieszamy nawiedzenie Rodzin naszej Parafii przez Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy jednak każdego 13 dnia miesiąca, aby wspólnie odmawiać różaniec przed Jej figurą w naszej świątyni.

8.    W kościele zostały też rozłożone specjalne kartki wypominkowe w związku z nadchodzącym Dniem Zadusznym. Można je wykorzystać planując zamówienie modlitwy wypominkowej w naszej wspólnocie parafialnej.

9.    Dziś w Habdzinie biegacze będą rywalizować w XI już edycji Otwartego Biegu Papieskiego organizowanego przez Sołectwo Habdzin, Gminę oraz innych sponsorów i naszą Parafię. Msza św. w przy Krzyżu rozpocznie się ok. godz. 13.00, a bezpośrednio po niej wystartują uczestnicy Biegu Papieskiego. Organizatorzy zapowiadają nagrody i inne atrakcje. Jednak w związku z bardzo rygorystycznymi przepisami - dzieci i młodzież poniżej 16-go roku życia mogą wziąć udział w biegu wyłącznie za zgodą Rodziców, najlepiej w ich obecności. Szczegóły całego wydarzenia znajdziemy na plakatach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej tradycyjnej już imprezie!

10.    Również dziś, w parafii Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie, od godz. 9.00 do 13.00 trwa akcja Honorowego Oddawania Krwi w projekcie "Twoja krew - moje życie". Honorowi Dawcy Krwi są oczekiwani przed domem parafialnym (przy ul. Słonecznej 20) z dokumentem tożsamości opatrzonym zdjęciem.

11.    Jutro przypada 39. rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu. W szczególny sposób będziemy dziękować za jego pontyfikat jutro w modlitwie różańcowej. W czwartek zaś będziemy obchodzić 33. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza św., połączona z modlitwą o jego kanonizację, w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie posługiwał. My również nie zapominajmy o tej intencji. 

12.    W najbliższą sobotę (21 X) zapraszamy na trzy spotkania: dla kandydatów na ministrantów o godz. 16.00 w kościele. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o 16.30 w salce parafialnej, a na wszystkich dostojnych seniorów LSO oczekujemy o godz. 19.15 na plebanii.

13.    Przedwczoraj pożegnaliśmy naszą Śp. Parafiankę + Alicję Bogdan. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.

1.             Dziękujemy mieszkańcom domów przy ul. Mirkowskiej 34, 36 i 38 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy, aby o porządek i czystość
w świątyni zadbali mieszkańcy domów przy ul. Mirkowskiej 40, 42 i 44. Wszystkie osoby, które sumiennie uczestniczą w tej wyjątkowej posłudze polecamy w modlitwie szczególnie
w środę wieczorem w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.             W najbliższy czwartek (21 VII) przybywa do nas 33-osobowa grupa młodzieży z Quebecu
w Kanadzie, która uda się następnie na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Samolot ma wylądować na Okęciu ok. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy Rodziny, które będą ich gościć w swoich domach o przybycie w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, po której będziemy oczekiwać na przyjazd gości. Wszystkich naszych Parafian prosimy o modlitwę
w tej intencji oraz zapraszamy do udziału w dwóch szczególnych wydarzeniach: piątkowej modlitwie adoracyjnej (o godz. 19.00) oraz we Mszy św. w przyszłą niedzielę (24 VII) o godz. 12.00, która będzie sprawowana ze szczególnym udziałem naszych Gości oraz Rodzin,
u których się zatrzymają. Ze szczegółami programu, który został przekazany Rodzinom, można zapoznać się na parafialnej stronie internetowej.

3.             Chciałbym gorąco podziękować 3 osobom, które wczoraj, przez wiele godzin, uczestniczyły
w porządkowaniu domu parafialnego i przygotowaniu go do godnego przyjęcia naszych Gości. Bóg zapłać! Moje podziękowania kieruję też do całego zespołu Parafialnego Centrum ŚDM, które przez cały ostatni rok podejmuje konieczne prace, aby ten pobyt zaplanować, uczynić atrakcyjnym i bezpiecznym. Ostatnie formalne spotkanie tego Zespołu przed wizytą Gości odbędzie się w tę środę (20 VII) o godz. 19.00.

4.             W najbliższy czwartek, w piątek i w sobotę (21-23 VII), podczas pobytu Gości z Kanady, będziemy odprawiać Msze św. rano i wieczorem.

5.             Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazują ofiary na rzecz prac remontowych
w naszej Parafii. W minionym tygodniu przekazano sumę 100,- zł. Bóg zapłać za ofiary!

6.             Zachęcamy osoby dorosłe, które ukończyły 20 lat, a nie są jeszcze bierzmowane, do podjęcia kursu przygotowującego do Sakramentu Bierzmowania, który organizujemy w sierpniu i we wrześniu w naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Pierwsze spotkanie ? w niedzielę (31 VII)
po Mszy św. wieczornej. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się na początku października br.

7.             W przyszłą niedzielę (24 VII) po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa. Zapraszamy!

8.      Zapowiedzi przedmałżeńskie:

          Tomasz Sikorski, kawaler z parafii tutejszej oraz Klaudia Karolina Fabisiak, panna
          z parafii św. Jana Chrzciciela w Kroczewie. Zapowiedź II.

          Sebastian Paweł Kosecki, kawaler oraz Anna Małgorzata Wójcik, panna, oboje z parafii           tutejszej. Zapowiedź I.

          Narzeczonych polecamy modlitwie naszych Parafian. Gdyby ktoś znał kanoniczne   przeszkody           uniemożliwiające zawarcie ważnego, sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy           wymienionymi osobami proszony jest o kontakt z duszpasterzami.

9.             W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina + Sławomira Kulczyka. Polecajmy wspólnie jego duszę Bożemu Miłosierdziu.