W tym tygodniu

Ogłoszenia parafialne z dnia 10.12.2017 r.

II. Niedziela Adwentu

 

1.    Dziękujemy Parafianom zamieszkałym w Opaczy w domach od numeru 55 do 69 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy również mieszkańców Opaczy zamieszkałych w domach od numeru 70 do 79. Wszystkich, którzy swoją pracą zabiegają o ład i porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół świątyni i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Dzisiaj II. niedziela Adwentu – w całej Polsce obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed świątyniami w całej ojczyźnie zbierane są ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać za złożone dary!

3.    W tym tygodniu dzieci zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałek, środę i sobotę rano, a we wtorek i czwartek na godz. 18.00, zaś w piątek na godz. 17.00 z racji na rekolekcje. Zachęcamy też do udziału w konkursie roratnim, który w tym roku jest tematycznie związany z osobą naszego Patrona, św. Józefa, Oblubieńca Maryi, Strażnika Skarbów. Po sobotnich Roratach o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie z ciepłym napojem i słodkim ciastkiem oraz specjalnym quizem z licznymi nagrodami.

4.    Jutro (11 XII) zapraszamy na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00, zaś w środę (13 XII) naszą cotygodniową adorację rozpoczniemy od wspólnego odmówienia części chwalebnej Różańca z racji na Dzień Fatimski.

5.    Ten rok obchodzimy pod patronatem św. Alberta, patrona ubogich. Do przyszłej niedzieli przy ołtarzu będą ustawione kosze na Świąteczny Dar Miłosierdzia. Tych, którzy zechcą wesprzeć ubogie rodziny czy osoby mieszkające na terenie naszej Parafii prosimy o składanie produktów żywnościowych o przedłużonej trwałości. Przed samymi Świętami dostarczymy je do najbardziej potrzebujących Parafian. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ubogich i potrzebujących.

6.    W piątek (15 XII) rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi dla nas o. Albert Szustak, Paulin z Jasnej Góry. Na Msze św. z nauką tradycyjnie zapraszamy na godz. 8.30 i 18.00. Adoracja w piątek i w sobotę od 16.00 do 21.00 z przerwą na Eucharystie. W piątek Msza św. adwentowa ze specjalną nauką dla dzieci będzie sprawowana nie rano, ale po południu o godz. 17.00. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, młodzież parafialną, tych, którzy przystąpili do Bierzmowania przed 2 tygodniami i studentów zapraszamy na naukę w piątek o 19.00. Sakrament pokuty z większą liczbą spowiedników jest przewidziany na sobotę rano (od 8.00) i po południu (od 16.00), a także w miarę możliwości podczas adoracji. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień rekolekcji, czyli na przyszłą niedzielę, ani tym bardziej, na ostatni tydzień przed Świętami. Dokładny program rekolekcji znajdziemy na plakatach. Z powodu naszych rekolekcyjnych spotkań w piątek i sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Już dziś informujemy też, że w Wigilię (24 XII), która w tym roku przypada w niedzielę, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

7.    W zakrystii są już dostępne poświęcone opłatki wigilijne oraz prasa, a w kruchcie także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Zapraszamy!

8.    W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty dwie śp. Parafianki – Zofia Krywiszyn oraz Zofia Wojdak. Polecajmy je wspólnie Bożemu Miłosierdziu!