Ogłoszenia parafialne z dnia 20.05.2018 r.

Zesłanie Ducha Świętego

(ostatnia Niedziela Wielkanocy)

 

1.    Dziękujemy Rodzicom dzieci I.-komunijnych ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego za pomoc przy sprzątaniu kościoła i przygotowanie pięknej dekoracji świątyni na dzisiejsze święto. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o porządek i estetykę terenu wokół kościoła i przy krzyżu w parku. O pomoc w przygotowaniu świątyni do następnej uroczystości, w ten piątek po Mszy wieczornej, prosimy Rodziców dzieci rocznicowych, które za tydzień, na Mszy św. o godz. 12.00, będą uroczyście wspominać I. rocznicę swojej Komunii św. Wszystkich, którzy własną pracą zabiegają o ład, porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół niego i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę wieczorem w nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.

2.    Dziś II. grupa dzieci z naszej Parafii, ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego, przeżywa swoją uroczystość I. Komunii na Mszy św. o godz. 12.00. Witamy w naszych progach wszystkich bliskich, chrzestnych, rodzinę krewnych i przyjaciół. Wszystkim dzieciom życzymy żywej, radosnej i trwałej więzi z Chrystusem Eucharystycznym i już teraz zapraszamy przez cały tydzień, aż do piątku, na nabożeństwo majowe o g. 17.30 i Msze św. białego tygodnia. Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom komunijnym za złożenie daru ołtarza w postaci pięknego kielicha mszalnego, który został wykorzystywany podczas uroczystości komunijnych. Bóg zapłać!

3.    Dzisiaj, w Zielone Świątki, zapraszamy także na Mszę św. polową, która tradycyjnie jest sprawowana w tym dniu Ciszycy o godz. 15.00. W programie, oprócz Eucharystii, przewidziane są także różne, atrakcyjne imprezy towarzyszące.

4.    Dziękujemy grupie charyzmatycznej św. Józefa oraz Bractwu Eucharystycznemu wraz z Kandydatami do Sakramentu Bierzmowania za zorganizowanie, poprowadzenie i udział w Wigilijnym Wieczorze Uwielbienia, który poprzedzał Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Bóg zapłać za to wspólne czuwanie!

5.    Jutro, w poniedziałek (21 V), na godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie wszystkie osoby zaangażowane w sprawę dekoracji ołtarzy na procesję Bożego Ciała. W roku 100-rocznicy odzyskania niepodległości chcemy uzgodnić nasze pomysły, aby stanowiły spójny projekt liturgiczno-historyczny.

6.    Za tydzień odbędzie się uroczystość rocznicy I. Komunii św. dla dzieci, które przystąpiły do Sakramentu Eucharystii w naszej Parafii przed rokiem. Jedyna próba tej uroczystości będzie miała miejsce w czwartek (24 V) o godz. 16.00, zaś spowiedź rocznicowa w piątek (25 V) od godz. 16.00. Zapraszamy!

7.    W środę (23 V) na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości rocznicowej.

8.    Przypominamy o możliwości przyjęcia Figury MB Fatimskiej w swoim domu w związku ze wznowieniem pielgrzymowania tej Figury do rodzin naszej Parafii. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.

9.    Dziś kończy się Okres Wielkanocny związany z kościelnym przykazaniem przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Od jutra powracamy w liturgii do okresu zwykłego (począwszy od 7. tygodnia), w którym wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni. Zachęcamy wszystkich, aby wykorzystać ten ostatni dzień dla przyjęcia duchowej łaski odnowy życia.

10.    Przypominamy, że w tym tygodniu odbędą się także spotkania w małych grupach z animatorami dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania według ustalonych już terminów. Zapraszamy!

11.    W najbliższą sobotę (26 V) o godz. 10.00 w Archikatedrze Warszawskiej, nasz ordynariusz Kard. Kazimierz Nycz, udzieli święceń kapłańskich grupie 21 diakonów, którzy wzbogacą w ten sposób grono prezbiterów naszej Archidiecezji. Pamiętajmy o nich szczególnie w naszej indywidualnej modlitwie, nie tylko dlatego, że pośród nich mogą być ci, którzy będą kiedyś posługiwać również w naszej Parafii.

12.    Zapowiedzi przedmałżeńskie:

MARCIN DOMINIK SKÓRA, kawaler z parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie, oraz IZABELA ANNA DUDEK, panna, z naszej Parafii. Zapowiedź II.

Narzeczonych polecamy modlitwom naszych Parafian. Gdyby ktoś znał kanoniczne przeszkody uniemożliwiające zawarcie ważnego, sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, proszony jest o kontakt z duszpasterzami.