Ogłoszenia parafialne z dnia 17.11.2019 r.

33. Niedziela zwykła

 

1.    W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Ciszycy z domów od nr 1 do 15. Wszystkich, którzy własną pracą zabiegają o ład, porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół niego i przy Krzyżu w parku, polecamy szczególnie w każdą środę w nabożeństwie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w modlitwie za Ojczyznę i w wieczorze patriotycznym w dniu 11 listopada. Szczególne podziękowania składamy jeszcze raz artystom, członkom naszego chóru parafialnego „św. Anny” pod dyrekcją organisty P. Tadeusza oraz recytującym poezje naszych wieszczów.

3.    Przed tygodniem w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym prowadziliśmy zbiórkę na Sudan Południowy, także w związku z III. Światowym Dniem Ubogich, który Kościół powszechny, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, obchodzi w dniu dzisiejszym. Na rzecz ubogich z Sudanu zebraliśmy sumę 1790 zł i 40 gr. Bóg zapłać za wszystkie tak szczodrze złożone ofiary!

4.    Dziś zapraszamy Rodziców dzieci I.-komunijnych na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 12.00, a wieczorem, także po Mszy św., na kolejne spotkanie Grupy studenckiej.

5.    Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje rekolekcje dla rozeznających powołanie od piątku (29 XI) do niedzieli (01 XII) w Domu rekolekcyjnym w Podkowie Leśnej. Bliższe informacje można otrzymać w zakrystii. W podobnym terminie (30 XI ÷ 01 XII br.) zapraszamy z kolei pełnoletnie panie na kurs „Samarytanka” organizowany przez Szkołę Ewangelizacji św. Marka i Wspólnotę Galilea. Informacje znajdziemy na plakacie przed kościołem.

6.    W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina śp. + Mariana Błażejewskiego. Dostaliśmy też smutną wiadomość o śmierci emerytowanego Biskupa włocławskiego, niegdyś kapłana naszej Archidiecezji i wykładowcy w Seminarium Duchownym w Warszawie – śp. + Ks. Bp Bronisława Dembowskiego. Dotarła do nas także informacja o śmierci śp. + Teresy Stańczuk, mamy byłego wikariusza naszej Parafii – Ks. Janusza. Jej pogrzeb odbędzie się we czwartek (21 XI) o godz. 13.00 w kościele Matki Bożej Różańcowej na Bródnie. Ks. Janusz prosił tych, którzy zechcą uczestniczyć w pogrzebie, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę na Hospicjum, w którym ostatnio przebywała jego śp. + Mama. Bożemu miłosierdziu polecajmy w naszej modlitwie wszystkie te Zmarłe osoby.