Ogłoszenia parafialne z dnia 15.07.2018 r.

15. Niedziela zwykła

 

1.    Dziękujemy Parafianom zamieszkałym w bloku przy ul. Mirkowskiej 39A za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu przygotowaniem kościoła do niedzielnej uroczystości zajmą się uczestnicy rekolekcji dla animatorów spotkań rodzinnych, którzy od piątku (20 VII) będą gościć w naszej Parafii. Życzymy im wielu duchowych owoców w tym błogosławionym czasie. Wszystkich zaś, którzy pomagają nam w utrzymaniu porządku i czystości w kościele i wokół świątyni polecamy w każdą środę w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    W ramach odbywających się rekolekcji jesteśmy zaproszeni do udziału w sobotnich i niedzielnych nieszporach o godz. 17.15, które będę połączone z nauką rekolekcyjną.

3.    Przypominamy, że podczas wakacji Msze św. odprawiamy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 7.00, zaś w środy, piątki i soboty o godz. 18.00. Godziny Mszy św. niedzielnych nie ulegają zmianie. Kancelaria parafialna w tym czasie jest czynna
w poniedziałki, wtorki i czwartki rano (od godz. 8.00 do 9.00), zaś w środy i piątki po południu (od 17.00 do 17.45). W lipcowe i sierpniowe soboty kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4.    Zachęcamy wszystkie rodziny do udziału w trwającej pielgrzymce figury Matki Bożej Fatimskiej. Te osoby, które jeszcze nie gościły Matki Bożej we własnym domu prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub w zakrystii. Peregrynacja może trwać pomiędzy kolejnymi dniami fatimskimi aż do 13 października br.

5.    W przyszłą niedzielę (22 VII), po każdej Mszy św., odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów przed świętem patrona kierujących – św. Krzysztofa. Zapraszamy na parking przed świątynią właścicieli aut, motocykli, rowerów, quadów i innych pojazdów, które służą naszemu bezpiecznemu poruszaniu się po drogach.

6.    Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach pieszych, które wyruszają na początku sierpnia z Warszawy na Jasną Górę. Zapisy prowadzą: OO. Paulini przy ul. Długiej oraz Akademicy z Kościoła św. Anny na Starym Mieście. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

7.    Serdecznie witamy w naszej świątyni wakacyjnych Gości. Naszym Parafianom, dzieciom, młodzieży, studentom, rodzinom i wszystkim rozpoczynającym letni wypoczynek bądź korzystającym już z urlopu życzymy Bożego, spokojnego oraz bezpiecznego wakacyjnego czasu, przypominając o udziale w niedzielnej Mszy św.