Ogłoszenia parafialne z dnia 31.05.2020 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

1.    Dziękujemy 11. osobom zamieszkałym na terenie Habdzina, które pomogły nam w ostatni piątek w przygotowaniu świątyni do dzisiejszej uroczystości. Jesteśmy nieustająco wdzięczni za to czytelne świadectwo zaangażowania dla dobra naszego kościoła i Parafii. Bóg zapłać za ofiarowany czas, poniesiony trud i przekazane ofiary na kwiaty! Dziękujemy też wszystkim, którzy w czasie pandemii, świadomi potrzeb naszej wspólnoty, przekazują swoje wpłaty na konto parafialne. Modlimy się za Was szczególnie w każdą środę wieczorem w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców Ciszycy.

2.    Co roku, w Zielone Świątki, modliliśmy się wspólnie podczas Mszy św. plenerowej poprzedzającej festyn w gronie mieszkańców Ciszycy, nieopodal Wisły. Niestety w tym roku, z oczywistych względów, nie można było tego święta zorganizować tak jak zwykle. Stąd dziś, podczas Mszy św. o godz. 15.00 w kościele, będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich organizatorów tego dorocznego spotkania, którzy co roku je przygotowywali i w nim uczestniczyli, m. in. w intencji Alicji i Tadeusza, także z okazji ich 70. rocznicy ich urodzin. Tę Mszę uświetni również kolejny występ naszego parafialnego chóru św. Anny.

3.    Dziś ostatnie majowe o godz. 17.15. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy rozpoczynać o tej samej godzinie. Od jutra powracamy też w Liturgii Godzin do III tomu brewiarza, a w Liturgii Eucharystii do okresu zwykłego (począwszy od IX. tygodnia), w którym misterium Chrystusa rozważamy w całej jego pełni.

4.    Wprowadzone od wczoraj nowe zalecenia sanitarne zezwalają na otwarty dostęp do świątyni, pod warunkiem zachowania we wnętrzu 2m odległości od innych osób, bądź zobowiązują do zakładania wewnątrz świątyni maseczki zakrywającej nos i usta. Pozostałe wskazania były zawarte w odczytanym wcześniej liście naszego Ordynariusza. Prosimy o zapoznanie się z nimi raz jeszcze – publikujemy je na stronie parafialnej.

5.    Utrzymujemy codzienną adorację Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 (a w środy do 21.00). Niedzielna adoracja, przewidziana pomiędzy Mszami od godz. 16.00 do 18.00, jest połączona z możliwością spowiedzi. W pozostałe dni tygodnia, spowiedź poza Mszą św. jest dostępna na życzenie. Przypominamy, że wszyscy wierzący są zobowiązani w sumieniu, przystąpić przynajmniej jeden raz w roku do Komunii św. w okresie wielkanocnym, który kończy się dziś, ale z racji na pandemię, możliwość spowiedzi i Komunii świątecznej wydłużono o tydzień (do 7 VI).

6.    Jutro, w poniedziałek (1 VI) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła i jednocześnie Światowy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom Bożym, dużym i małym, życzymy wiele uśmiechu, dużo mądrości, wspaniałych przygód, słodkich przysmaków, a przede wszystkim prawdziwej bliskości z Jezusem! Szczęść Boże!

7.    W I. wtorek miesiąca (2 VI) tradycyjnie zapraszamy na wieczorną Mszę św. wotywną do św. Józefa, Patrona naszej Parafii. Intencje do wspólnej, zbiorowej modlitwy podczas Mszy św. można przekazywać w zakrystii lub składać bezpośrednio do puszki przy figurze Chrystusa po prawej stronie ołtarza.

8.    W tym tygodniu, w czwartek (4 VI), przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia szczególnie będziemy się modlić za naszego Pasterza, Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, który właśnie w czwartek (4 VI) będzie obchodził 32. rocznicę swojej konsekracji biskupiej. Pamiętajmy też o wyświęconych wczoraj, nowych dwudziestu kapłanach naszej Archidiecezji, którzy dostali już nominacje do swoich pierwszych Parafii, tak jak przed dwoma laty nasz ks. Bartłomiej.

9.    W tym tygodniu przypada też I. piątek i I. sobota miesiąca. Spowiedź w I. piątek (5 VI) od godz. 16.30. Msza św. I.-piątkowa dla dzieci o godz. 17.00, a bezpośrednio po niej nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na comiesięczną Adorację Papieską do godz. 21.00. Prosimy Panie z Kół Żywego Różańca o jej poprowadzenie, już w pełnym, możliwym składzie. Intencja modlitwy na czerwiec: za wszystkich wyświęconych w tym roku nowych Księży, a zwłaszcza tych, którzy będą posługiwać w naszej Archidiecezji – niech będą świadkami miłości Chrystusa dla wszystkich, których spotkają na kapłańskiej drodze.

10.    W poniedziałek i w piątek, w tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

11.    W najbliższą I. sobotę (6 VI) odprawimy Mszę św. wynagradzającą do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, po której zapraszamy też na wspólne rozważania różańcowe. Od godz. 9.00, jak w każdą I. sobotę miesiąca przed pandemią, wyruszymy z normalną posługą sakramentalną do osób chorych. Tym razem, gdyby ktoś nadal obawiał się w tej sytuacji o swoje zdrowie lub przebywał czasowo poza domem, prosimy bliskich o zgłoszenie duszpasterzom rezygnacji z domowej wizyty w tym terminie.

12.    Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii przedstawicieli znanej nam Szkoły „Krok po kroku”, jedynej w pobliskim Wilanowie Szkoły specjalnej przeznaczonej dla dzieci z autyzmem. Z okazji Dnia Dziecka powiedzą nam nieco o swojej pracy z dziećmi i o nowych problemach w dobie pandemii, a po każdej Mszy św. będą prowadzić zbiórkę do puszek na rzecz pomocy dzieciom, które uczą się w tej szkole. Okażmy im duchowe i materialne wsparcie według naszych możliwości.

13.    Wszystkim naszym wiernym: Sympatykom i Gościom oraz samym Parafianom, także uczestniczącym w przekazie internetowym, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcia, jakie nieustannie od Was otrzymujemy. Budujmy naszą wspólnotę wiary w tym szczególnym czasie wzajemną modlitwą i duchowym wzrastaniem!