Ogłoszenia parafialne z dnia 14.10.2018 r.

28. Niedziela zwykła

 

1.    Dziękujemy Parafianom zamieszkałym w Opaczy w domach od nr 1 do 24A za pomoc w przygotowaniu kościoła do dzisiejszej uroczystości i przekazanie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu, w sobotę (20 X) po Mszy św. wieczornej, zapraszamy Rodziców Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz samych Kandydatów, którzy już za 10 dni przyjmą ten sakrament, do udziału w porządkowaniu i udekorowaniu świątyni. Wszystkich, którzy pomagają w utrzymaniu porządku i czystości w kościele oraz wokół niego i przy krzyżu w parku polecamy w każdą środę w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako kolejny, XVIII. Dzień Papieski, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W naszej Parafii z tej racji mają miejsce trzy wydarzenia. Przed kościołem, jak w całej Polsce, jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Proponujemy też kiermasz dobrej książki religijnej, w bardzo atrakcyjnych cenach, promującej m.in. postać św. Jana Pawła II i jego dzieło w obliczu 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową w Rzymie. Dziś wreszcie odbędzie się także kolejna, XII. już edycja Otwartego Biegu Papieskiego organizowanego przez Sołectwo Habdzin, Gminę i innych sponsorów oraz naszą Parafię. Dodatkowa Msza św. będzie odprawiona dziś bezpośrednio przed biegiem w Habdzinie przy Krzyżu o godz. 13.00. Gorąco zachęcamy, przy tak pięknej pogodzie, do wspólnej modlitwy i startu w tej cyklicznej już imprezie.

3.    Dziś również przypada w kalendarzu Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom sektora oświaty, Dyrekcjom Szkół, Przedszkoli i Żłobków, drogim Nauczycielom, czynnym i emerytowanym, Katechetom, Pedagogom i Wychowawcom składamy serdeczne życzenia najlepszych owoców i sukcesów w pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą, a na co dzień Bożego pokoju i radości. Zapraszamy wszystkich na Różaniec w intencji całego środowiska szkolnego i akademickiego w najbliższy wtorek (16 X) na godz. 17.30, w dniu upamiętniającym wybór na Stolicę Piotrową naszego Rodaka, kard. Karola Wojtyły, największego i najlepszego Nauczyciela naszych czasów. Zaś po Mszy św. wieczornej oczekujemy na całe grono pedagogiczne w sali na plebanii, by przy kawie i herbacie, owocach i ciastku porozmawiać wspólnie o radościach i bolączkach współczesnej oświaty i naszych środowisk.

4.    Trwa październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Przypominamy, że za publiczne, wspólne odmówienie różańca w kościele można uzyskać odpust zupełny. Oprócz standardowych warunków (stanu łaski lub spowiedzi i Komunii św. oraz braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu) trzeba wypełnić dwa, dodatkowe, proste warunki: odmówić tajemnice w sposób ciągły (wszystkie 5 dziesiątek) oraz połączyć odmawianie tajemnic z ich rozważaniem. Zapraszamy!

5.    Dziś też nastąpi rozdanie nagród dla uczestników konkursu wakacyjnego „Ślady Boga na moich wakacjach” podczas Mszy św. o godzinie 12.00. Prace zgłoszone przez dzieci na konkurs można jeszcze oglądać w gablocie przed Kościołem. Dzieciom przypominamy również o konkursie różańcowym, który obejmuje zwyczajowo trzy dni w każdym tygodniu: poniedziałek, środę i piątek. Zapraszamy!

6.    Dzisiaj parafia w Klarysewie kontynuuje akcję honorowego krwiodawstwa w godz. 9.30÷13.30 przed swoją świątynią. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.

7.    W czwartek (18 X) w kościele obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty i patrona pracowników Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy realizują swoje powołanie w służbie człowiekowi choremu i cierpiącemu składamy życzenia pokoju serca, wielu sił ducha i ciała w codziennej posłudze, niewyczerpanej wrażliwości na ludzką słabość i niemoc oraz nieustannej, głębokiej świadomości, że „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych” – uczyniliście Chrystusowi! Niech Bóg Wam błogosławi w Waszym trudzie i poświęceniu!

8.    W piątek (19 X), w dniu wspomnienia Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana naszej Archidiecezji i Patrona Solidarności, zapraszamy Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ze starej grupy na nabożeństwo pokutne połączone z możliwością spowiedzi na godz. 17.00. Tego samego dnia o godz. 20.00 odbędzie się I. próba przed Bierzmowaniem. Obecność Kandydatów jest niezbędna także z racji na weryfikację danych!

9.    W przyszłą niedzielę (21 X), która przypomni nam misyjność całego Kościoła, przystąpimy ponownie do naszej corocznej akcji charytatywnej pod hasłem „Grosiki dla Afryki”. Dochód z całej akcji przekażemy afrykańskim dzieciom potrzebującym pomocy. Tych, którzy nie dysponują funduszami, już dziś gorąco prosimy przynajmniej o jedną dziesiątkę różańca w intencji wszystkich afrykańskich dzieci.

10.    Także za tydzień, w niedzielę o godz. 10.30 odprawimy ostatnią, dwunastą Mszę św. wypominkową za Śp. Zmarłych poleconych naszej modlitwie od poprzedniego Dnia Zadusznego. W związku z nadchodzącą Uroczystością Wszystkich Świętych oraz kolejnym Dniem Zadusznym rozłożyliśmy w kościele kartki pomocne w redagowaniu nowych wypominek. Prosimy o ich czytelne wypełnianie, najlepiej drukowanymi literami. Dziękujemy za wszystkie ofiary składne przy tej okazji – Bóg zapłać!

11.    Również w przyszłą niedzielę zapraszamy Rodziców dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I. Komunii św. na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele. Jednocześnie przypominamy, że jutro (15 X) mija wyznaczony termin składania dokumentów niezbędnych dla włączenia dziecka do grupy komunijnej.

12.    W tym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę śp. † Małgorzatę Kaźmierską. Polecajmy ją wspólnie Bożemu Miłosierdziu.