Ogłoszenia parafialne
W tym tygodniu

Ogłoszenia parafialne z dnia 25.06.2017 r.

12 Niedziala Zwykła

 

1.    Dziękujemy mieszkańców bloku przy ul. Mirkowskiej 48 z klatek I÷III za pomoc w sprzątaniu świątyni i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy mieszkańców tego samego bloku przy ul. Mirkowskiej 48 z klatek IV÷VI. Wszystkich Parafian, którzy zabiegają o porządek, wystrój i czystość w kościele, wokół świątyni i przy Krzyżu w parku polecamy w każdą środę w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    W najbliższy wtorek (27 VI) zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00 w sali na plebanii, zaś Zespół Katechetyczny naszej Parafii spotka się w środę (28 VI) o godz. 15.00 na podsumowanie minionego już roku szkolnego i katechetycznego.

3.    W tym tygodniu figura Matki Bożej Fatimskiej nadal odwiedza mieszkańców naszej Parafii, obecnie znajduje się w domach jednorodzinnych przy ul. Mirkowskiej. Prosimy osoby i rodziny, zainteresowane taką wizytą, o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii w celu ustalenia dokładnego jej terminu.

4.    W sobotę (I VII) organizowana jest pielgrzymka ze św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę. Również Rodzina Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Matki Boskiej Częstochowskiej w niedzielę (09 VII). Szczegóły odnośnie zapisów na oba wyjazdy dostępne są w zakrystii i na tablicy ogłoszeń.

5.    Jesteśmy w ostatniej fazie przygotowań do remontu zabytkowego Krzyża stojącego przy drodze na Habdzin. Ubiegamy się o dofinansowane z budżetu Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków oraz naszej Gminy, ale konieczny będzie również nasz udział własny. Musimy zebrać ok. 11 tys. zł, co stanowi blisko 1/3 wszystkich kosztów remontu. W tygodniu na ten cel przekazano sumę 1000,- zł. Dziękujemy za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia!

6.    W tym tygodniu w czwartek (29 VI) przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła oraz możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla osób posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub biskupa pod warunkiem odmówienia "Wyznania wiary". Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Daninę św. Piotra.

7.    W piątek (30 VI) kończymy też nabożeństwa czerwcowe. Ten tydzień przyniesie nam także I. sobotę miesiąca. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP będzie sprawowana o godz. 7.00. W sobotę wizytę u chorych rozpoczniemy o godz. 9.30.

8.    W tym tygodniu, ostatni raz przed zmianą, zachowujemy normalny porządek Mszy św. codziennych. Przypominamy, że od poniedziałku (3 VII) Msze św. codzienne będą odprawiane według porządku wakacyjnego, czyli w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 7.00, zaś w środy, piątki i soboty o godz. 18.00. Rozkład Mszy św. i intencje mszalne można w każdej chwili sprawdzić na tablicy ogłoszeń lub w Internecie na stronie parafialnej: www.swjozef.net. Godziny Msz św. niedzielnych podczas wakacji nie ulegają zmianie.

9.    Na parafialnej stronie internetowej zostały podane terminy I. Komunii św. (13 i 20 maja) oraz rocznicy I. Komunii (27 maja) na rok 2018 dla poszczególnych szkół z terenu Parafii. Prosimy wszystkie osoby zainteresowane o zapoznanie się z ustalonymi datami uroczystości.

10.    Decyzją władz Archidiecezji Warszawskiej ks. Marcin Kowalczyk, który w naszej wspólnocie posługiwał od końca sierpnia 2015 roku, został odwołany ze swojego stanowiska oraz skierowany jako pomoc duszpasterska do parafii katedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie i mianowany kapelanem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz Hospicjum Stacjonarnego w Warszawie na Starym Mieście. Uroczyste pożegnanie Księdza Marcina z naszą Parafią nastąpi w niedzielę 20 sierpnia. Już teraz dziękujemy Bogu i ks. Marcinowi za całą jego kapłańską postawę oraz zaangażowanie i życzymy Bożej opieki w nowym miejscu posługiwania. Szczęść Boże!

11.    Zgodnie z wolą naszego Metropolity, Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, do posługi w naszej Parafii został skierowany ks. Radosław Pleskot, obecnie jeszcze wikariusz w parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie na Wawrzyszewie. Termin powitania w naszej wspólnocie zostanie podany w najbliższym czasie.

12.    W ostatni piątek zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Dyrekcjom, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, wszystkim Pracownikom naszych Szkół oraz Rodzicom, zwłaszcza Dzieci I.-komunijnych, za życzliwą, całoroczną współpracę. Samym zaś dzieciom, młodzieży, studentom i wszystkim rozpoczynającym wakacyjne urlopy życzymy Bożego, miłego oraz bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, przypominając także o udziale niedzielnej Mszy św.

13.    Zapowiedzi przedmałżeńskie:

PIOTR JAN ĆWIKŁA, kawaler oraz JUSTYNA KINGA KNAP, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź II.

ERNEST POŁEĆ, kawaler oraz ANNA URBAŃSKA, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź I.

Narzeczonych polecamy modlitwom naszych Parafian. Gdyby ktoś znał kanoniczne przeszkody uniemożliwiające zawarcie ważnego, sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, proszony jest o kontakt z duszpasterzami.

 

1.             Dziękujemy mieszkańcom domów przy ul. Mirkowskiej 34, 36 i 38 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy, aby o porządek i czystość
w świątyni zadbali mieszkańcy domów przy ul. Mirkowskiej 40, 42 i 44. Wszystkie osoby, które sumiennie uczestniczą w tej wyjątkowej posłudze polecamy w modlitwie szczególnie
w środę wieczorem w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.             W najbliższy czwartek (21 VII) przybywa do nas 33-osobowa grupa młodzieży z Quebecu
w Kanadzie, która uda się następnie na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Samolot ma wylądować na Okęciu ok. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy Rodziny, które będą ich gościć w swoich domach o przybycie w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, po której będziemy oczekiwać na przyjazd gości. Wszystkich naszych Parafian prosimy o modlitwę
w tej intencji oraz zapraszamy do udziału w dwóch szczególnych wydarzeniach: piątkowej modlitwie adoracyjnej (o godz. 19.00) oraz we Mszy św. w przyszłą niedzielę (24 VII) o godz. 12.00, która będzie sprawowana ze szczególnym udziałem naszych Gości oraz Rodzin,
u których się zatrzymają. Ze szczegółami programu, który został przekazany Rodzinom, można zapoznać się na parafialnej stronie internetowej.

3.             Chciałbym gorąco podziękować 3 osobom, które wczoraj, przez wiele godzin, uczestniczyły
w porządkowaniu domu parafialnego i przygotowaniu go do godnego przyjęcia naszych Gości. Bóg zapłać! Moje podziękowania kieruję też do całego zespołu Parafialnego Centrum ŚDM, które przez cały ostatni rok podejmuje konieczne prace, aby ten pobyt zaplanować, uczynić atrakcyjnym i bezpiecznym. Ostatnie formalne spotkanie tego Zespołu przed wizytą Gości odbędzie się w tę środę (20 VII) o godz. 19.00.

4.             W najbliższy czwartek, w piątek i w sobotę (21-23 VII), podczas pobytu Gości z Kanady, będziemy odprawiać Msze św. rano i wieczorem.

5.             Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazują ofiary na rzecz prac remontowych
w naszej Parafii. W minionym tygodniu przekazano sumę 100,- zł. Bóg zapłać za ofiary!

6.             Zachęcamy osoby dorosłe, które ukończyły 20 lat, a nie są jeszcze bierzmowane, do podjęcia kursu przygotowującego do Sakramentu Bierzmowania, który organizujemy w sierpniu i we wrześniu w naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Pierwsze spotkanie ? w niedzielę (31 VII)
po Mszy św. wieczornej. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się na początku października br.

7.             W przyszłą niedzielę (24 VII) po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa. Zapraszamy!

8.      Zapowiedzi przedmałżeńskie:

          Tomasz Sikorski, kawaler z parafii tutejszej oraz Klaudia Karolina Fabisiak, panna
          z parafii św. Jana Chrzciciela w Kroczewie. Zapowiedź II.

          Sebastian Paweł Kosecki, kawaler oraz Anna Małgorzata Wójcik, panna, oboje z parafii           tutejszej. Zapowiedź I.

          Narzeczonych polecamy modlitwie naszych Parafian. Gdyby ktoś znał kanoniczne   przeszkody           uniemożliwiające zawarcie ważnego, sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy           wymienionymi osobami proszony jest o kontakt z duszpasterzami.

9.             W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina + Sławomira Kulczyka. Polecajmy wspólnie jego duszę Bożemu Miłosierdziu.