Ogłoszenia parafialne z dnia 02.12.2018

1 Niedziela Adwentu

 

1.    Dziękujemy dziewięciu osobom zamieszkałym w Habdzinie w domach od nr 51 do 75 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w porządkowaniu kościoła prosimy nadal Parafian zamieszkałych w Habdzinie w domach od nr 76 do 90. Ze względu na planowane w Parafii rekolekcje sugerujemy, aby uczynić to w czwartek po wieczornej Mszy św. Wszystkich, którzy pomagają nam utrzymać czystość i porządek w kościele oraz wokół niego i przy krzyżu w parku polecamy w każdą środę w Nowennie
i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Dzisiaj I. niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego. Adwentowe Msze św. wotywne do Matki Bożej (tzw. Roraty) będziemy odprawiać w naszej świątyni, jak nakazuje tradycja, o brzasku dnia przez cały Adwent (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 6.50, a w soboty o 7.00. Zapraszamy dzieci, oczywiście z lampionami, szczególnie we czwartki, piątki i soboty rano na Msze św. roratnie z racji na możliwość udziału w specjalnym konkursie. W tym roku jest on tematycznie związany z Osobą Ducha Świętego, co przypomina nam duża dekoracja. Zachowując wspaniałe wspomnienia z lat minionych, ponownie zapraszamy dzieci na adwentowe śniadania z gorącym napojem i słodkim ciastkiem oraz specjalnym quizem z wieloma nagrodami. Roratnie śniadania będą oczekiwać na dzieci bezpośrednio po sobotnich Roratach odprawianych o godz. 7.00 rano, a w tym tygodniu nieco później, ok. 9.30, z racji na sobotnie Święto. W sobotę (8 XII) przypada bowiem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i w tym dniu odprawimy Msze św. o godz. 8.30, 17.00 i 18.00, wszystkie według specjalnego świątecznego formularza.

3.    Dziś, z racji na I. niedzielę miesiąca, po głównej Mszy św. odbędzie się krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. na kolejne spotkanie inicjacyjne połączone tym razem z poświęceniem Cudownych Medalików. Rodziców dzieci rocznicowych zapraszamy za tydzień (9 XII) na spotkanie o godz. 11.30, zaś Rodzicom dzieci I.-komunijnych przypominamy, że swoje ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie formacyjne mają również, jak zapowiadaliśmy, za tydzień ok. godz. 13.00.

4.    W tym tygodniu przypada także I. wtorek miesiąca. Msza św. wotywna do św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona naszej Parafii, będzie odprawiona we wtorek (4 XII) o godz. 18.00. Będziemy się modlić za solenizantów tego tygodnia: Barbary, Mikołajów i Marie. We czwartek (6 XII) będziemy wspominać św. Mikołaja, biskupa i patrona dobroczynności. W związku z jego świętem przypominamy, że przez cały Adwent przy ołtarzu są wystawione kosze ŚDM – Świątecznego Daru Miłosierdzia. Tych, którzy zechcą wesprzeć ubogie rodziny lub osoby mieszkające na terenie naszej Parafii prosimy o składanie do koszy produktów żywnościowych o przedłużonej trwałości. Przed samymi Świętami dostarczymy je do najbardziej potrzebujących Parafian. Wszystkich, także tych, którzy nie mogą udzielić specjalnego, materialnego wsparcia, prosimy o modlitwę w intencji ubogich i potrzebujących, szczególnie w naszej Parafii.

5.    W tym roku odbędą się w naszej Parafii dwie tury rekolekcji adwentowych. Pierwsza już w tym tygodniu, organizowana przez Grupę Rodzin z udziałem kilku kapłanów prowadzących wspólnoty. 3-dniowe rekolekcje rozpoczną się w ten piątek (7 XII) od wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, po której przewidziana jest konferencja i adoracja (a dla dzieci specjalny program z animatorami na plebanii). Podobny układ dnia jest przewidziany w sobotę. W niedzielę (9 XII) spotkanie rekolekcyjne rozpocznie się o godz. 15.30 i zakończy agapą po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy!

6.    Drugą turę rekolekcji adwentowych poprowadzi dla nas Ks. kanonik dr Matteo Campagnaro, kapelan naszego Ordynariusza Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Te rekolekcje odbędą się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w piątek, sobotę i niedzielę (21÷23 XII). Zachęcamy do skorzystania z obu proponowanych terminów rekolekcji, albo zaplanujmy już z góry swój udział przynajmniej
w jednym z tych wydarzeń.

7.    W tym tygodniu (7 XII) przypada także I. piątek miesiąca. Spowiedź tego dnia rano podczas Rorat i od godz. 16.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. W związku z zapowiedzianymi rekolekcjami prosimy Panie z Kół Żywego Różańca o rozpoczęcie i poprowadzenie adoracji papieskiej w I. piątek dopiero po zakończeniu konferencji. Godzina zakończenia pozostaje bez zmian – 21.00.

8.    Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Przy tej okazji Wspólnota św. Józefa zaprasza do wzięcia udziału we wspólnej wyprawie do naszego Seminarium na spektakl teatralny pt. „Słodycz” w sobotę (15 XII) na godz. 19.30 – mamy już zarezerwowane miejsca!

9.    Już dziś można nabyć w zakrystii świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki wigilijne, a przy wyjściu z kościoła także kalendarze Sióstr od Aniołów na kolejny rok kalendarzowy.

10.    W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie trzy nasze Parafianki: śp. † Zofię Marońską, † Stanisławę Trusińską i † Barbarę Przybysz. Polecajmy je wspólnie Bożemu Miłosierdziu.