Ogłoszenia parafialne z dnia 23.02.2020 r.

7. Niedziela zwykła

 

1.    Dziękujemy dwunastu (!) osobom, mieszkańcom bloku przy ul. Anny Walentynowicz 21 G, które przedwczoraj uczestniczyły we wspólnej pracy dla utrzymania porządku i czystości w świątyni. Dziękujemy też za złożoną ofiarę na kwiaty, za całe wspaniałe świadectwo odpowiedzialności i troski o nasz wspólny dom modlitwy. W najbliższą sobotę prosimy o podobną pomoc mieszkańców bloku przy ul. Anny Walentynowicz 21 H. Wszystkich, którzy w ten sposób realizują kościelne przykazanie zobowiązujące do materialnej dbałości o dobro naszej wspólnoty, polecamy w środę wieczorem w nabożeństwie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Dziękujemy wszystkim mieszkańcom domków przy ulicy Bielawskiej i Paproci oraz bloków przy ul. Bielawskiej 48 A i B, którym złożyliśmy wizytę w minionym tygodniu, za oczekiwanie na kapłana, życzliwe i serdeczne spotkania, za wszelkie spostrzeżenia i uwagi dotyczące funkcjonowania naszej Parafii oraz kościoła, za dzielenie się swoimi domowymi troskami i radościami codzienności. Dziękujemy też za towarzyszenie kapłanom do kolejnego domu oraz za wszystkie ofiary składane w trakcie kolędy. Bóg zapłać!

3.    Porządek wizyty duszpasterskiej, którą w tym ostatnim tygodniu kolędy będziemy rozpoczynać od godz. 16.00, wygląda następująco:

•    W poniedziałek (24 II): ul. Bielawska 36 B

•    We wtorek (25 II): ul. Bielawska 36 C

•    W Środę Popielcową (26 II): kolędy nie będzie

•    We czwartek (27 II): ul. Bielawska 36 D

•    W piątek i sobotę (28 i 29 II): kolęda „na życzenie” dla osób nieobecnych (według indywidualnych ustaleń z kapłanami)

•    Dziękujemy wszystkim za oczekiwanie i możliwość spotkania w każdym domu z jego mieszkańcami; tych, którzy wiedzą wcześniej o swojej nieobecności, prosimy o wcześniejsze przekazanie tej informacji sąsiadom lub kapłanom.

4.    Od Środy Popielcowej (26 II) rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu, który służy duchowemu przygotowaniu do obchodów Paschy. Msze św. w tym dniu odprawimy o godzinie 7.00, 8.30, 17.00 i 18.00. Na znak rozpoczęcia okresu pokuty dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy też, że w tym dniu wszystkie osoby wierzące (w wieku pomiędzy 18. a 60. rokiem życia) obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania pokarmów mięsnych oraz nakaz zachowania postu ścisłego (tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia, a pozostałe mniejsze).

5.    Na czas Wielkiego Postu (od Środy Popielcowej) powrócą przed ołtarz kosze przeznaczone na wielkopostną jałmużnę. Będzie można w nich składać dary miłosierdzia, czyli produkty żywnościowe o przedłużonej trwałości, które przed Świętami przekażemy osobom chorym lub potrzebującym w naszej Parafii.

6.    W Środę Popielcową, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, rozpoczyna się również «Modlitwa w wielkopostnych kościołach stacyjnych». Szczegółowy plan tej wspólnej, wielkopostnej modlitwy Kościoła obu warszawskich diecezji, jest dostępny w gablocie przed naszą świątynią.

7.    Zapraszamy również na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Uczestnicząc w nich w tym czasie można każdorazowo uzyskać odpust zupełny:

•    Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.15 (Uwaga! zmiana godziny)

•    Drogi Krzyżowe – w piątki o godz. 17.30 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) – dla młodzieży i dorosłych.

8.    Po zakończeniu pierwszej w tym roku Drogi Krzyżowej dla dzieci w ten piątek dzieci w niej uczestniczące otrzymają planszę do uzupełniania elementami rozdawanymi w kolejne piątki Wielkiego Postu. Prosimy dzieci, aby swoje uzupełnione plansze przyniosły w Niedzielę Palmową (5 IV). Najbardziej sumiennych docenimy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (12 IV) na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00.

9.    W najbliższy piątek (28 II), po Drodze Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych, zapraszamy także na comiesięczne nabożeństwo w związku z przygotowaniem do beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W programie będzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu oraz różaniec z rozważaniami oraz Apel Jasnogórski, który zakończy całe czuwanie ok. godz. 20.00.

10.    Przypominamy dzieciom przygotowującym się do I. Komunii św, że za tydzień (1 III) po Mszy św. o godz. 12.00 będą uczestniczyć w przedostatnim, niedzielnym spotkaniu formacyjnym. Również w następną niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie Zespołu katechetycznego naszej Parafii. Zapraszamy na godz. 14.30 do sali na plebanii.

11.    Od przyszłej niedzieli (1 III), podobnie jak w latach poprzednich, będziemy też przyjmować intencje na drugie półrocze 2020 roku. Osoby, które zamierzają w tym okresie zarezerwować Mszę św. gregoriańską prosimy o kontakt w tym tygodniu.

12.    W zakrystii jest do odebrania kolejny, marcowy numer miesięcznika Oremus. Jest to jednocześnie ostatni numer naszej rozpoczętej przed rokiem prenumeraty. Chcąc ułatwić dystrybucję, prosimy wszystkie osoby, które chcą przedłużyć korzystanie z tej wspanialej pomocy w przeżywaniu liturgii Mszy św., o potwierdzenie swojego zainteresowania poprzez opłacenie z góry całorocznej prenumeraty w kwocie 80,- zł w ciągu trzech najbliższych tygodni (do niedzieli 15 III). Dziękujemy i zachęcamy też nowych prenumeratorów do podjęcia decyzji w tym czasie.

13.    Po zakończeniu kolędy (od 2 III) powrócimy do tradycyjnych godzin funkcjonowania naszej kancelarii, która będzie czynna po południu w poniedziałki, środy i piątki (od 17.00 do 17.45), a we wtorki, czwartki i soboty rano (od 8.00 do 9.00). Póki co, czyli
w tym tygodniu, zachowamy jeszcze kolędowy układ jej funkcjonowania.

14.    Dzisiaj w Parafii Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa (w tradycyjnych godzinach: od 9.30 do 13.30). Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.

15.    Caritas Polska zaprasza wszystkich do bezpłatnego przekazywania 1% od naszych podatków w związku z ich rocznym rozliczeniem na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest właśnie Caritas Polska. Pełną informację na ten temat można znaleźć na kartkach rozłożonych w kościele.