Ogłoszenia parafialne z dnia 19.01.2020 r.

2. Niedziela zwykła

 

1.    Dziękujemy jednemu małżeństwu, mieszkańcom bloku przy ul. Anny Walentynowicz 21 B (z II. i III. piętra), które z dużym zaangażowaniem przygotowało wczoraj naszą świątynię do dzisiejszego święta. Dziękujemy też za złożoną przez nich ofiarę na kwiaty. Jesteśmy pełni uznania dla ich trudu. W tym tygodniu o pomoc w utrzymaniu porządku w kościele (w sobotę rano) prosimy mieszkańców bloku przy ul. Anny Walentynowicz 21 C. Wszystkich, którzy w ten sposób wyrażają swoją troskę o kościół i Parafię, polecamy w każdą środę wieczorem w nabożeństwie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się ostatnia przed feriami konferencja dla Rodziców dzieci I.-komunijnych, a po niej spotkanie z firmą krawiecką w Sali na plebanii i wybór tegorocznych strojów komunijnych dla dziewczynek i chłopców.

3.    Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Ciszycy i Kępy Oborskiej oraz bloków przy ul. Walentynowicz, którym mogliśmy złożyć wizytę kolędową w minionym tygodniu za oczekiwanie na kapłana, życzliwe i serdeczne spotkania, za dzielenie się swoimi radościami i troskami dnia powszedniego, za spostrzeżenia i uwagi dotyczące funkcjonowania naszej Parafii i kościoła. Dziękujemy też za odprowadzanie kapłana do kolejnego domu oraz za wszystkie ofiary składane w trakcie kolędy. Bóg zapłać!

4.    Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

•    W poniedziałek (20 I): ul. Walentynowicz 21 K i 24

•    We wtorek (21 I): ul. Walentynowicz 21 M oraz N

•    W środę (22 I): ul. Walentynowicz 21 L i 22

•    We czwartek (23 I): ul. Walentynowicz 23 i 25

•    W piątek (24 I): ul. Walentynowicz 21 P

•    W sobotę (25 I): ul. Walentynowicz 26 [od g. 10.00] oraz ul. Walentynowicz 21 R [od godz. 11.30]

•    Wizytę będziemy rozpoczynać o godz. 16.00 z wyjątkiem soboty; z góry dziękujemy za oczekiwanie i możliwość spotkania w każdym domu z jego mieszkańcami; tych, którzy wiedzą wcześniej o swojej nieobecności, prosimy o wcześniejsze przekazanie informacji, co usprawni przebieg kolędy.

•    W następnym tygodniu (od 27 I do 1 II) rozpoczniemy kolędę u mieszkańców ul. Mirkowskiej począwszy o najdalszych bloków.

5.    Do zakończenia kolędy Msze św. codzienne będą odprawiane o godz. 7.00 rano, a w środę i sobotę również o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna rano (od godz. 8.00 do 9.00) w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, zaś w środy i soboty (po Mszy św. wieczornej) od godz. 19.00 do 20.00.

6.    Do soboty (25 I) obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwymi bądźcie!” (Dz 28, 2). Centralne nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawione w Kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy przy Placu Małachowskiego w Warszawie we czwartek (23 I) o godz. 18.00. Informacje dotyczące całego Tygodnia znajdziemy na plakacie.

7.    My zaś, w intencji pojednania wszystkich wyznawców Chrystusa, będziemy wspólnie prosić w najbliższą środę wieczorem. Tego dnia będziemy pamiętać w modlitwie także o wszystkich Babciach i Dziadkach, których święto obchodzimy w najbliższych dniach (21 i 22 I), jak również o kolejnej, siódmej już rocznicy śmierci śp. Księdza Kardynała Józefa Glempa, która przypada w czwartek (23 I). Pamiętajmy o nich także w naszej własnej modlitwie.

8.    Ojciec Święty Franciszek, w Liście Apostolskim „Misericordia et misera”, ustanowił III. Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego jako Niedzielę Słowa Bożego. To święto po raz pierwszy będziemy obchodzić za tydzień (26 I). Tego dnia będziemy też gościli u nas ks. Aleksandra Kalinowskiego, kapłana naszej archidiecezji, który obecnie posługuje w Kazachstanie. Przy tej okazji nasz chór parafialny św. Anny zaprasza wszystkich za tydzień na krótki koncert kolęd i utworów renesansowych po Mszy św. o godz. 10.30. Zaś po Mszy św. południowej, także za tydzień, odbędzie się kolejne spotkanie dla Rodziców dzieci rocznicowych. Zapraszamy!

9.    Dziś zaś, zgodnie z zapowiedzią, gościmy przedstawicieli zaprzyjaźnionej z nami Parafii Zmartwychwstania Pańskiego z warszawskiego Targówka fabrycznego, gdzie działają dwie placówki edukacyjne o charakterze integracyjnym: przedszkole „Iskierka” oraz Szkoła Podstawowa im. św. Piusa XII. Teraz przedstawią nam pokrótce swoją pracę z dziećmi i postępy w budowie szkoły.

10.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina śp. + Henryka Bolewskiego. Polecajmy go wspólnie Bożemu Miłosierdziu.