Ogłoszenia parafialne z dnia 14.04.2019 r.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

(6. Niedziela Wielkiego Postu)

 

1.    Dziękujemy pięciu osobom zamieszkałym w bloku przy ul. Walentynowicz 21K za pomoc w uporządkowaniu kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy mieszkańców bloku przy ul. Anny Walentynowicz 21L, przypominając, że od czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne. Wszystkich, którzy regularnie podejmują odpowiedzialność za utrzymanie czystości i porządku w kościele oraz wokół niego i przy krzyżu w parku polecamy w każdą środę, w Nowennie i Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.    Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali dziś na godz. 17.15.

3.    Od godz. 10.00, z przerwą na Mszę św. dla dzieci o godz. 12.00, w sali na dole, trwa dzisiaj odbiór strojów I.-komunijnych. Zapraszamy Rodziców i same dzieci na przymiarkę.

4.    Dziś również ostatnia przed Świętami możliwość przekazania jałmużny w formie produktów żywnościowych o przedłużonej trwałości, które można składać przed ołtarzem. Od jutra chcemy je przekazywać osobom lub rodzinom potrzebującym pomocy w naszej Parafii.

5.    Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – liturgiczne obchody zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wszystkich Parafian gorąco zapraszamy na kościelne uroczystości!

6.    W Wielki Czwartek przed południem kapłani celebrują ze swoim Biskupem Mszę Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej. W Parafii zaś odprawimy tylko jedną Eucharystię – wieczorną Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa, która stanowi początek Triduum Paschalnego. Obrzędy rozpoczniemy w czwartek o godz. 18.00.

7.    W Wielki Piątek zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej, jeden z dwóch dni w roku liturgicznym, kiedy na całym świecie Kościół katolicki nie sprawuje Mszy św. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że tego dnia zachowujemy post paschalny, tj. post ścisły polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i ograniczeniu ilości spożywanych posiłków do jednego posiłku
do syta w ciągu dnia. Dotyczy on wszystkich katolików od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Zaleca się, jeśli to możliwe, aby ten post przedłużyć także na Wielką Sobotę (aż do Wigilii Paschalnej). Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Jezusa (połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego) będzie trwać w piątek do godz. 21.00.

8.    W Wielką Sobotę Kościół tradycyjnie trwa na adoracji przy Grobie Pańskim i również formalnie nie sprawuje Eucharystii. Stąd też ołtarz główny przez cały dzień, aż do obrzędów Wigilii Paschalnej, pozostaje całkowicie obnażony. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie w Wielką Sobotę będzie podobny jak w latach poprzednich:

•    8.00 - 9.00     – osoby indywidualne

•    9.00 - 10.00     – Koło Różańcowe p.w. Wniebowzięcia Matki Bożej

•    10.00 -11.00     – Ministranci i Lektorzy

•    11.00 -12.00     – Koło Różańcowe p.w. św. Joanny Beretty Molla

•    12.00 -13.00     – Dzieci Komunijne i Młodzież Bierzmowana

•    13.00 -14.00     – Koło Różańcowe p.w. św. Jana Pawła II

•    14.00 -15.00     – Wspólnota charyzmatyczna św. Józefa

•    15.00 -16.00     – Grupa Rodzin i Młode Małżeństwa

•    po 16.00     – osoby indywidualne

9.    Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie trwać od godz. 8.00 do 16.00. Przypominamy też, że z racji na rozpoczynające się Triduum Paschalne, kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do Wielkiej Środy.

10.    Wigilię Paschalną, czyli uroczystą Mszę św. w Noc Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczniemy o godz. 20.00 od wymownego obrzędu światła przed kościołem. Nie zapomnijmy tego dnia o przyniesieniu świec (z okapnikami), które posłużą nam w trakcie odnowienia obietnic chrztu św. Paschalną radość wyrazimy w sposób szczególnie uroczysty Procesją i Mszą św. rezurekcyjną w Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, dzieci rocznicowe i komunijne, bielanki oraz wszystkich pozostałych Parafian odpowiednio wcześnie, stosownie do pełnionej funkcji. Procesję rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 6.00.

11.    W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (21 IV) nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Na Nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy za tydzień przed Mszą św. o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane według normalnego porządku niedzielnego.

12.    Bardzo dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego, zarówno przez osoby indywidualne czy rodziny, jak i ofiarodawców zbiorowych: mieszkańców Habdzina i Opaczy, osiedla na Mirkowie, członków różnych wspólnot parafialnych i Kół Żywego Różańca. Bóg zapłać! Dziękujemy również darczyńcom, którzy pomagają nam duchowo i materialnie w renowacji naszego ogrodzenia. Prace nie posuwają się może błyskawicznie, ale konsekwentnie zmierzają do celu. Po opracowaniu projektu technicznego, jesteśmy aktualnie
w trakcie uzyskiwania pozwolenia z Mazowieckiego Urzędu Ochrony Zabytków na odnowienie całego muru wokół terenu kościelnego. Dziękujemy!

13.    W najbliższą środę, z racji na prace przy dekoracji Grobu Pańskiego, nie będzie tradycyjnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Osoby, które chciałyby fizycznie wspomóc prace przy Grobie Pańskim zapraszamy w środę po Mszy wieczornej.