Ksiądz Marcin Kowalczyk

Ksiądz Marcin Kowalczyk

Wikariusz

 

Ks. mgr lic. Marcin Kowalczyk, s. Jana i Jadwigi, ur. 1976 r. w Węgrowie. Ma jednego brata. Pochodzi z Węgrowa - z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie ukończył w 1995 r. Święcenia diakonatu przyjął 2002 r. w Drohiczynie. Praktykę duszpasterską odbywał w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dołubowie. Przez rok pracował jako wychowawca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dla Dzieci Niewidomych w Laskach k. Warszawy. Jego zainteresowania to: teologia i psychologia duchowości, muzyka rockowa i jazz, wędrówki rowerowe.

Rok po święceniach powrócił do Lasek i ponownie posugiwał jako duszpasterz młodzieży, katecheta oraz wychowawca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dla Dzieci Niewidomych w podwarszawskich Laskach, w dekanacie laseckim, a od dnia 26 sierpnia 2015 roku pełni posługę wikariusza w naszej Parafii.

Decyzją władz diecezjalnych od dnia 27 sierpnia 2017 roku został skierowany jako pomoc duszpasterska do parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dek. staromiejskim i mianowany kapelanem NZOZ  Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz Hospicjum Stacjonarnego w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście, z zamieszkaniem w siedzibie Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

Konstancin-Jeziorna,

ul.